Aktuální informace

Poděkování

V únoru odchází do důchodu dlouholetý kolega – knihovník Vláďa Slavík. Do knihovny nastoupil v roce 1982, zažil stavbu a stěhování do nové budovy, celé roky pořádal knihovnické besedy pro ústecké ZŠ. Do jeho kompetencí patřila také správa hudebního oddělení a zvukové knihovny. Mnozí z nás často využívali jeho skvělé znalosti regionu. Vláďo, děkujeme za vše a přejeme hlavně hodně zdraví.Vláďa

Provozní doba o prázdninách

O pololetních prázdninách v pátek 4.2.2011 bude dětské oddělení otevřeno od 9:00 do 17:30. Provozní doba dospělého oddělení zůstává nezměněna. Těšíme se na Vás.

Audioknihy frčí!

Knihovna Vás srdečně zve na přednášku pro všechny milovníky mluveného slova. Audioknihy jsou skvělou příležitostí pro líné čtenáře, hendikepované či časově zaneprázdněné osoby, mají mnoho nesporných výhod. Přijďte se tak dozvědět více o knihách, které umí mluvit.

Světem audioknih Vás provedou Kateřina Kapounová a Alžběta Škytová, členky projektu Audioknihy.net, a těšit se můžete i na soutěž o audioknižní ceny.

audioknihy

Akademie volného času

Naše knihovna bude v roce 2011 pořádat ve spolupráci s Klubem seniorů 1. ročník Akademie volného času. Půjde o cyklus osmi vzdělávacích přednášek pro nejširší veřejnost. Přednášejícími budou regionální lektoři, lekce budou zaměřeny na historii Ústí nad Orlicí, slavné rodáky a osobnosti regionu a rozdělí se do dvou semestrů.

Ve středu 16. února od 18 hodin si tak můžete přijít poslechnout Mgr. Věru Sekotovou, která se bude zabývat historií města Ústí a slavnými rodáky.

Těšíme se na společná setkání – všichni jste srdečně zváni.

AVČ

Nejčastěji žádané tituly roku 2010

Nej knihy

PF 2011

Image pf2011-web.jpg

Vánoce v knihovně - fotogalerie

Nabízíme ke zhlédnutí fotogalerii z povedené předvánoční knihovní akce! Vyzkoušeli jsme si mnohé tradiční zvyky, dozvěděli se, jak trávili Vánoce na Starém bělidle a spoustu dalších zajímavostí o Štědrém dnu, a v neposlední řadě si společně pochutnali na doneseném cukroví. Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další podobně milá shledání.

Vánoce v knihovně

Vánoce

Vánoční provozní doba

Vážení čtenáři,

blíží se čas vánoční, a proto bychom Vám rádi poděkovali za celoroční přízeň, kterou naší knihovně prokazujete, a popřáli Vám pokojné a šťastné Vánoce a v novém roce hodně zdraví a osobní spokojenosti.

Provozní doba v době Vánoc:

Oddělení dospělých čtenářů:
Čtvrtek 23. 12. 9 – 18 hod.
Pátek 24. 12. – neděle 26. 12. zavřeno
Pondělí 27. 12. – čtvrtek 30. 12. 9 – 18. hod.
Pátek 31. 12. – neděle 2. 1. zavřeno
Dětské oddělení:
Čtvrtek 23. 12. 9 – 14 hod.
Úterý 28. 12. – čtvrtek 30. 12. 9 – 14 hod.

Přejeme Vám všem šťastné prožití Vánoc, vše dobré v novém roce a těšíme se na Vaši návštěvu.

Den pro dětskou knihu - fotografie

Poslední listopadovou sobotu jsme se akcí nazvanou Za pohádkou kolem světa rozhodli připojit k celostátní akci Den pro dětskou knihu. Děti (a jednoho tatínka) čekaly mimo předčítání pohádek z různých koutů světa i tématické rukodělné činnosti. Namalovali jsme si rozkvetlý strom při návštěvě Japonska, na vlastnoručně postavené lodičce s krátkou zastávkou v Austrálii dopluli až do Afriky, Mys dobré naděje jsme minuli na pravoboku a zamířili do chladnějších vod – Baltského moře. Zde jsme přesedlali na kamarádku velrybu, která nás doprovodila do cíle našeho putování – bílého Grónska s eskymáckými pohádkami. Na památku si všichni zúčastnění mohli odnést svá vytvořená dílka a také samozřejmě máme spoustu fotografií.

Donášková služba

Vzhledem k bílému poprašku, který v minulých dnech pokryl Ústí, bychom rádi připomněli speciální službu, která Vám nebo Vašim blízkým může v nadcházejícím zimním období přijít vhod.

Nabízíme Vám donáškovou službu knih přímo do Vaší domácnosti. Stačí, když v knihovně nahlásíte své jméno, číslo čtenářského průkazu, adresu a o jaké knihy byste měli zájem, a my budeme vždy v pondělí knihy roznášet. Prosíme tedy, pokud víte o svých známých či sousedech, kteří jsou nemocní nebo staří a měli by o tuto službu zájem, nahlaste je buď přímo v knihovně u výpůjčního pultu, nebo telefonicky na čísle 465 521 168.

Den pro dětskou knihu

Poslední listopadová sobota 27. 11. je již tradičně věnována dětské knize. I naše knihovna se zapojí do této celostátní propagační akce.

9:30 na dětském oddělení začneme pohádkové putování po cizokrajných koutech celého světa. Těšit se můžete i na tématické rukodělné činnosti.

Další informace naleznete i na oficiálním webu Dne pro dětskou knihu.

DPDK

Otevírací doba na dětském oddělení o podzimních prázdninách 2010

Ve dnech 27. a 29. října 2010 bude z důvodu podzimních prázdnin změněna provozní doba dětského oddělení. Budeme se těšit na Vaši návštěvu ve středu i v pátek vždy od 9:00 do 17:30.

jiranek

Ohlédnutí za Týdnem knihoven

Týden knihoven, který v letošním roce proběhl v termínu od 4. do 10. října, se v naší knihovně nesl ve znamení rozmanitých akcí pro odlišné cílové skupiny čtenářů.

Nyní máte možnost nad fotografiemi zavzpomínat či zhodnotit, co vše vám uplynulé dny přinesly.

Čtenářská liga

Důležitá informace pro všechny čtenáře dětského oddělení!

Tento týden startuje první ročník čtenářské ligy. Ta spočívá ve sbírání kladných i záporných bodů za nejrůznější činnosti související se čtením a prostředím knihovny. Soutěží se ve třech věkových kategoriích.

Bližší informace zde a na nástěnce v dětském oddělení.

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021