Aktuální informace

Beseda se spisovatelkou Petrou Hůlovou

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na besedu se spisovatelkou Petrou Hůlovou, která se uskuteční 2. října v 18:00 hod. v naší knihovně. Akce se koná v rámci Týdne knihoven 2013. Celý program najdete na webu knihovny.

Těšíme se na Vás!

Týden knihoven 2013

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny,

v rámci Týdne knihoven 30. září – 6. října 2013 pořádá i naše knihovna různé akce. Doufáme, že si z pestré nabídky vyberete a srdečně Vás zveme!

TÝDEN KNIHOVEN 30. 9. – 6. 10. 2013

30. 9. 18:00 HOD.
LITERÁRNÍ MARATON

AUTORSKÉ ČTENÍ REGIONÁLNÍCH AUTORŮ, MODERUJE
MILAN RICHTER, HOSTÉ FRANTIŠEK ČUŇAS STÁREK, JAN STEKLÍK,
MĚSTSKÁ KNIHOVNA

1. 10. 9:00 – 12:00 HOD.
"MÝTY A FAKTA O SCHIZOFRENII“

VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ, MĚSTSKÁ KNIHOVNA

1. 10. 13:00 HOD.
BESEDA S NOVINÁŘKOU PETROU PROCHÁZKOVOU

PRO STUDENTY GYMNÁZIA, SÁL ZUŠ

2. 10. 18:00 HOD.
BESEDA SE SPISOVATELKOU PETROU HŮLOVOU

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

2. 10. 15:00 HOD.
PRÁCE S DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIÍ

VZDĚLÁVACÍ AKCE NA HUDEBNÍM ODDĚLENÍ

3. 10. 16:00 HOD.
PODZIMNÍ TVOŘENÍ S POHÁDKOU

DĚTSKÉ ODDĚLENÍ

Sbírka pro Světlušku v naší knihovně

Světluška září v Městské knihovně Ústí nad Orlicí

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.

Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.

Do konce září i v Městské knihovně Ústí nad Orlicí můžete přispět Světlušce v tradiční sbírkové dny V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ! Více viz webové stránky Světlušky.

Dnes Josef Š. - výstava

Srdečně Vás zveme na výstavu o Josefu Škvoreckém, která je k zhlédnutí v prostorách naší knihovny. Vzpomínky a rozhovory jsou čerpány z knih dostupných ve fondu knihovny a z mediální databáze Anopress, která je rovněž v naší knihovně přístupná. Otevřeno je během provozní doby knihovny.

Těšíme se na Vás!

AVČ: Zámky pod Orlickými horami

Milí čtenáři,

po prázdninách Vás opět srdečně zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 11. září od 18:00 hod. nám pan prof. PhDr. František Musil, CSc. představí Zámky pod Orlickými horami.

Těšíme se na Vás!

Myš a Krtek, dobří sousedé

Milé děti,

srdečně Vás zveme 28. srpna od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena již poslední prázdninová akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát na téma knihy Myš a Krtek, dobří sousedé.

Těšíme se na Vás!

Z pohádky do pohádky

Milé děti,

srdečně Vás zveme 21. srpna od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát na téma Z pohádky do pohádky.

Těšíme se na Vás!

Kouzelná baterka

Milé děti,

srdečně Vás zveme 14. srpna od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Kouzelná baterka.

Těšíme se na Vás!

Pipi Dlouhá punčocha

Milé děti,

srdečně Vás zveme 7. srpna od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Pipi Dlouhá punčocha.

Těšíme se na Vás!

Pohádky se zvířátky

Milé děti,

srdečně Vás zveme 31. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát na téma knížky Pohádky se zvířátky.

Těšíme se na Vás!

Skřítci a strašidla

Milé děti,

srdečně Vás zveme 24. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát na téma Skřítci a strašidla.

Těšíme se na Vás!

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Milé děti,

srdečně Vás zveme 17. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Kvak a Žbluňk jsou kamarádi.

Těšíme se na Vás!

Indiánské příběhy

Milé děti,

srdečně Vás zveme druhou prázdninovou středu 10. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Indiánské příběhy.

Těšíme se na Vás!

Atlas krajiny České republiky

Srdečně Vás zveme na výstavu Atlas krajiny České republiky, která se koná v naší knihovně od 3. července do 31. srpna 2013. Otevřeno je během provozní doby knihovny, tj. úterý, pátek od 9 do 18 hodiny, středa, čtvrtek od 9 do 14 hodin. Výstava byla vytvořena ve spolupráci Geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy s Výzkumným ústavem Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. Výstava veřejnosti ukazuje unikátní mapové dílo, které vznikalo po dobu sedmi let. Vydání atlasu je prvním počinem svého druhu v historii samostatné České republiky a podle mezinárodně schválených kritérií lze toto dílo nazvat národním atlasem. Výstava představuje krajinu jako objekt studia různých vědeckých oborů. Seznamuje s různými typy krajin v Česku, s průběhem ničivých povodní nejen v nedávné době, ale i v historii, s chráněnými krajinnými oblastmi nebo také se současným stavem českého průmyslu. Dává nahlédnout do přírodních zdrojů energie, změn využití půdy za posledních 150 let v příměstské krajině nebo v Krušných horách. Zájemci se mohou seznámit i s tím, jak vypadá průřez půdou zvanou hnědozem, rendzina či pseudoglej. Expozice dále představuje okresy s nejstarší populací a s nejvyššími počty dětí připadajících na jednu ženu. Širokou paletu atlasu doplňují i etnografické informace, například jaký je rozdíl mezi svátečním krojem ze Slezska, Hané a Podkrkonoší. Pozoruhodné jsou i mapy kostelů, zámků, synagog a dalších objektů zaniklých od roku 1938 do současnosti. Překvapujícími detaily atlasu jsou například dokumenty k průběhu zemětřesení z 15. ledna 1858 v Česku.

Kamil neumí lítat

Milé děti,

srdečně Vás zveme první prázdninovou středu 3. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Kamil neumí lítat.

Těšíme se na Vás!

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021