Aktuální informace

Setkávání s Čítánkem a básničkou

Ve středu 2. ledna 2013 od 10 hodin zveme naše nejmenší čtenáře s rodiči na dopolední „Setkávání s Čítánkem“. Tentokrát si pro Vás Čítánek připravil knížku veselých básniček, při kterých si zacvičíme, ale budeme si také malovat a hledat maličké skřítky. Těšíme se na Vás při „Setkávání s Čítánkem a básničkou“.

čítánek

Půjdem spolu do Betléma

Městská knihovna Ústí nad Orlicí srdečně zve děti i rodiče na vánoční akci s názvem „Půjdem spolu do Betléma“, která se uskuteční ve čtvrtek 20. prosince v 16 hodin. Těšit se můžete na: společné stavění Betléma, malé sladké překvapení, výrobu drobné „betlémské“ dekorace a poslech vánočního příběhu. Vánoční atmosféru jistě vykouzlí svým pásmem koled děti ze Základní umělecké školy Ústí nad Orlicí. Materiál pro výrobu dekorace bude zajištěn.

betlem

Předvánoční povídky s vánočním punčem

úterý 18. prosince v 18 hodin Vás srdečně zveme do hudebního oddělení knihovny na akci s názvem Předvánoční povídky s vánočním punčem. K malé dávce punče (posluchačům od 18 let) si přidáme velkou porci vánočních povídek z dílny českých i světových spisovatelů. Vstup zdarma, zamykatelné boxy na vánoční nákupy k dispozici.

punc

Kompletní záznamy 2. ročníku AVČ a program AVČ 2013

Milí účastníci Akademie volného času, s radostí Vám oznamujeme, že na našem blogu jsou k dispozici všechny materiály z proběhlých přednášek druhého ročníku tohoto vzdělávacího cyklu. Těšit se můžete na stručné informace k tématu jednotlivých lekcí, videozáznam, zvukový záznam a fotografie z přednášky. Celý druhý ročník Akademie se těšil vysoké návštěvnosti a přízni, za kterou Vám velice děkujeme.

Jako odměnu nabízíme program nadcházejícího již 3. ročníku Akamedime volného času, který se uskuteční v roce 2013. Určitě se Vám bude líbit.

Vaše KNIHOVNA

avc

Martin Leschinger - Zázrak v Praze

Dovolujeme si Vás pozvat na autorské čtení knihy Martina Leschingera Zázrak v Praze, které se uskuteční 6. 12. 2012 od 16 hodin v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

čtení

Státní svátek - ZAVŘENO

Drazí čtenáři, upozorňujeme Vás, že v sobotu 17. listopadu máme z důvodu státního svátku ZAVŘENO. Vaše KNIHOVNA

17 listopadu

Vaše záložky v našich knihách

Městská knihovna Ústí nad Orlicí připravila zajímavou výstavu složenou ze záložek a jiných pokladů zapomenutých Vámi v našich knihách. Výstava nese název „Vaše záložky v našich knihách“. Zahájení výstavy bude 1. 12. 2012 ku příležitosti celostátní akce DNE PRO DĚTSKOU KNIHU.

zalozka

Adventní výtvarná dílna

Městská knihovna Ústí nad Orlicí pořádá v rámci Dne pro dětskou knihu Adventní výtvarnou dílnu, která se uskuteční v sobotu 1. 12. 2012 od 9:30 hodin. Akce, při které budeme vyrábět adventní kalendáře, je určena dětem od 6 let, ale s malou pomocí rodičů zvládnou výrobu i děti mladší. Všichni jste srdečně zváni.

dilna

Den pro dětskou knihu

Sobota před 1. adventní nedělí je celostátně vyhlašována Dnem pro dětskou knihu. Letos se koná 6. ročník akce, která má za cíl propagovat dětské knihy, dětské čtenářství a také knihovny. Městská knihovna Ústí nad Orlicí se k této akci připojuje a v sobotu 1. 12. 2012 Vás srdečně zve k návštěvě.

den

Setkávání s Čítánkem - Zasněžené setkání s Čítánkem

čítánek 2

Akademie volného času 14. 11. 2012

avc

Setkávání s Čítánkem - Listopadová pohádka

čítánek

Záznamy přednášek Akademie volného času

Milí účastníci Akademie volného času,

s radostí Vám oznamujeme, že na našem blogu jsou opět k dispozici první materiály z proběhlých přednášek druhého ročníku tohoto vzdělávacího cyklu. Těšit se můžete na stručné informace k tématu jednotlivých lekcí, videozáznam, zvukový záznam a fotografie z přednášky. Další materiály z proběhlých akcí budeme postupně přidávat.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Vaše KNIHOVNA

Setkávání s Čítánkem

Od listopadu si knihovna pro svoje nejmenší čtenáře a jejich rodiče připravila pravidelná dopolední „Setkávání s Čítánkem“. Setkání se budou konat vždy 1. středu v měsíci od 10 do 11 hodin. Těšit se můžete na povídání, čtení, hraní i tvoření. Začínáme již 7. 11. 2012, kdy si pro Vás Čítánek připravil Listopadovou pohádku.

citanek

Podzimní prázdniny - OTEVŘENO

prazdniny

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021