Aktuální informace

Přihláška na Noc s Andersenem

Vážení čtenáři, od dnešního dne (26. 2. 2018) si můžete vyzvednout přihlášky na březnovou Noc s Andersenem, která se koná 23. 3. 2018. Mladší děti do 8 let se mohou také nahlásit na Večer s Andersenem. Přihlášky si můžete vyzvednout v Oddělení pro děti a mládež, kde Vám více informací poskytne Jitka Stejskalová a Veronika Tomanová.

Projekt S knížkou do života - Bookstart

Ústecká knihovna se zapojila do projektu S knížkou do života / Bookstart. Projekt Bookstart existuje již od roku 1992 v zemích napříč všemi kontinenty. Od března 2018 – Měsíce čtenářů se mohou zapojit i české knihovny. Projekt je zaměřen na nejmladší děti a jejich rodiče s cílem upozornit na význam četby pro vývoj dítěte a pro jeho pozdější uplatnění. Vstupní akcí naší knihovny bude účast na Vítání občánků 3. 3. 2018Ústí nad Orlicí. Další informace průběžně aktualizujeme. Více informací o projektu najdete také na webu SKIP ČR, který k tomuto projektu vydal i zvláštní publikaci pro knihovníky, jak projekt realizovat, kde se inspirovat a co je k jeho realizaci nutné. Publikace je pro všechny zdarma ke stažení na http://www.skipcr.cz/…/zc_17-1.pdf .

Program knihovny v březnu 2018

V rámci celostátní akce Březen – měsíc čtenářů zveme do Městské knihovny na tyto akce

  • 1. 3. od 18 hod. – Autorské čtení z rukopisu knihy paní Zory – Beze mne to (ne)zvládneš – ve spolupráci s Péčí o duševní zdraví
  • 8. 3. od 15 hod. – Čtenářský deník trochu jinak aneb Audioknižní hodinka – neformální vzdělávací akce zejména pro studenty-maturanty
  • 9. 3. od 18 hod. – Autorské čtení a beseda s europoslancem Jaromírem Štětinou o jeho knize Století zázraků
  • 14. 3. od 18 hod. – Vladislav Severin: Život za první republiky – přednáška z cyklu Akademie volného času (Přednášky jsou nahrávány, shlédnout je lze na YouTube, zde je odkaz https://www.youtube.com/user/KnihovnaUO )
  • 16. 3. od 17 do 19 hod. – Večer s Andersenem – Na motivy Andersenových příběhů ale i Pejska a Kočičky. Čtení, tvoření, hry – pro děti do 8 let. Je zapotřebí se dopředu nahlásit u Jitky Stejskalové nebo Veroniky Tomanové.
  • 21. 3. od 18 hod. – Dílna Akademie volného času: Mgr. Radim Urbánek: Kurz lidové architektury ve východních Čechách II.
  • 23. 3. od 18 hod. – Noc s Andersenem – večer se čtením, tvořením, hrami a přespáním v knihovně. Letošním tématem jsou Andersenovy pohádky.

Mimořádná nabídka vyřazených knih

Zveme vás do chodby knihovny, kde probíhá velký výprodej vyřazených knih. Knihy se stále doplňují a bude nás těšit, když najdou své poslední čtenáře.

VÝSTAVA: Jak obléknout knihu – výstava žáků ZUŠ, trvá do 30. 3. 2018

UPOZORNĚNÍ:

  • 12. – 16. 3. – Jarní prázdniny – dětské oddělení bude otevřeno od 9 do 14 hod.
  • 30. 3. – 2. 4. – Knihovna bude uzavřena z důvodu Velikonoc

Dětské oddělení o pololetních prázdninách

V pátek 2. 2. bude dětské oddělení otevřeno od 9 do 17,30 hod.

Program knihovny v únoru 2018

Únor je sice krátký, ale Vy, kdo už netrpělivě očekáváte jaro, si ho můžete ještě víc zkrátit u nás v knihovně, protože akcí je opravdu dost, posuďte sami. 

Aktuální provozní doba

Po Vánocích se vracíme k běžné provozní době

Program knihovny v lednu 2018

Pěkné dny v roce 2018 můžete prožít i na akcích knihovny. Těšíme se na vás 

Akademie volného času 2018

Rok 2018 se nezadržitelně blíží, proto jsme tu s novým programem oblíbené Akademie volného času v příštím roce.

Vánoční provozní doba

Program knihovny v prosinci

Provoz knihovny 17. a 18. listopadu

Upozorňujeme návštěvníky knihovny, že 17. listopadu bude knihovna UZAVŘENA. V sobotu 18. listopadu bude otevřeno od 9 do 11 hod.

Pasování na čtenáře

Nejen v Týdnu knihoven u nás probíhalo pasování dětí do čtenářského řádu. Knihovnu v tomto období navštívilo několik milých paní učitelek s žáčky-čtenáři. Naše kolegyně z dětské knihovny si pro děti připravily rozmanité rytířské souboje, neboli písmenkové a čtenářské úkoly, ve kterých děti prokázaly své čtenářské dovednosti. Všichni malí čtenáři se s úkoly potýkali statečně a úspěšně, a proto mohli být pasováni do čtenářského řádu. Za odměnu děti také získaly možnost zkušebně chodit do Knihovny pro děti a mládež, kterou samozřejmě mohly při té příležitosti důkladně prozkoumat a objevit mnoho krásných knížek, které zde na ně čekají a velmi často se početně rozrůstají o novinky. Na všechny malé čtenáře se těšíme a prozatím je zveme do Fotogalerie na stránkách knihovny, kde si nejen oni mohou prohlédnout fotografie z Pasování čtenářů.

Program knihovny v listopadu

Mapy Klubu českých turistů

Vážení čtenáři – turisté, letní turistická sezóna je v plném proudu a tak jsme pro Vás připravili kompletní soubor map Klubu českých turistů v aktuálním vydání a laminovaném provedení. Seznam těchto map naleznete v našem katalogu.

Mapy KČT

Biblioweb 2017

Máme obrovskou radost! Městská knihovna v Ústí nad Orlicí získala cenu Biblioweb 2017 za nejlepší webové stránky českých knihoven. Cenu převzala ředitelka knihovny paní Jana Kalousková. Více informací o soutěži a předání ceny najdete na těchto odkazech:

http://www.isss.cz/art/1134

http://www.skipcr.cz/…ip/biblioweb

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021