Aktuální informace

Provoz knihovny 17. a 18. listopadu

Upozorňujeme návštěvníky knihovny, že 17. listopadu bude knihovna UZAVŘENA. V sobotu 18. listopadu bude otevřeno od 9 do 11 hod.

Pasování na čtenáře

Nejen v Týdnu knihoven u nás probíhalo pasování dětí do čtenářského řádu. Knihovnu v tomto období navštívilo několik milých paní učitelek s žáčky-čtenáři. Naše kolegyně z dětské knihovny si pro děti připravily rozmanité rytířské souboje, neboli písmenkové a čtenářské úkoly, ve kterých děti prokázaly své čtenářské dovednosti. Všichni malí čtenáři se s úkoly potýkali statečně a úspěšně, a proto mohli být pasováni do čtenářského řádu. Za odměnu děti také získaly možnost zkušebně chodit do Knihovny pro děti a mládež, kterou samozřejmě mohly při té příležitosti důkladně prozkoumat a objevit mnoho krásných knížek, které zde na ně čekají a velmi často se početně rozrůstají o novinky. Na všechny malé čtenáře se těšíme a prozatím je zveme do Fotogalerie na stránkách knihovny, kde si nejen oni mohou prohlédnout fotografie z Pasování čtenářů.

Program knihovny v listopadu

Mapy Klubu českých turistů

Vážení čtenáři – turisté, letní turistická sezóna je v plném proudu a tak jsme pro Vás připravili kompletní soubor map Klubu českých turistů v aktuálním vydání a laminovaném provedení. Seznam těchto map naleznete v našem katalogu.

Mapy KČT

Biblioweb 2017

Máme obrovskou radost! Městská knihovna v Ústí nad Orlicí získala cenu Biblioweb 2017 za nejlepší webové stránky českých knihoven. Cenu převzala ředitelka knihovny paní Jana Kalousková. Více informací o soutěži a předání ceny najdete na těchto odkazech:

http://www.isss.cz/art/1134

http://www.skipcr.cz/…ip/biblioweb

Březen měsíc čtenářů

Březen měsíc čtenářů je celostátní akce, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Také naše knihovna připravila bohatý program pro děti i dospělé.

Provozní doba dětského oddělení o jarních prázdninách

Upozornění

Výstava Svět hor z technických důvodů skončí 1. března 2017.

Rozšířena nabídka cizojazyčné literatury

Do fondu nám přibyla spousta nových cizojazyčných knih. Vybírat můžete zde: Nové knihy v cizích jazycích 

Nový časopis - Babylon

Vážení čtenáři, v oddělení pro dospělé je pro Vás od ledna 2017 nově k dispozici časopis Babylon

Upozornění

Dětské oddělení je dnes – 2. ledna – otevřeno od 9 do 14 hodin. I dnes jsou ještě prázdniny.

Provozní doba o Vánocích

Dotazník spokojenosti se službami knihovny

Vážení čtenáři, jelikož chceme naše služby ještě více přizpůsobit a přiblížit Vašim požadavkům a potřebám, obracíme se na Vás s prosbou o spolupráci vyplněním krátkého dotazníku spokojenosti se službami knihovny

Děkujeme a těšíme se na vaše podněty a připomínky.

Provozní doba dětského oddělení 26. - 27. října

Týden knihoven 2016

Městská knihovna Ústí nad Orlicí se připojuje k 20. ročníku Týdnu knihoven (3. – 9. října 2016). V rámci tohoto týdne zveme zájemce na následující akce:

  • 3.10. od 18 hod. – Beseda s Danielem Polmanem – extrémním cyklistou
  • 4.10. od 18 hod. – Vlastimil Vondruška – Oldřich z Chlumu – setkání se spisovatelem historických románů Vlastimilem Vondruškou. Akce proběhne v Malé ceně, vstupné 50 Kč. Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru, v Malé scéně a v Městské knihovně.
  • 5.10. od 18 hod. – Být šlechtičnou v Čechách 19. století – přednáška z cyklu Akademie volného času – o tom, jaké to bylo být šlechtičnou v Čechách v 19. století. Přednáší PhDr. Marie Macková
  • 6.10. od 16. hod. – Kouzelník Mařenka – čtení a tvoření pro děti do 8 let
  • 19.10. od 16 hod. – Vytváříme fotoknihu – Zveme vás na praktickou lekci, kde si ukážeme jak vytvářet a upravovat fotoknihu – nyní tak oblíbený dárek ke každé příležitosti. Samotná fotokniha zabere spoustu času, neuškodí proto ukázat si pár tipů a triků, jak na to. Projdeme si nabídku fotoknih na trhu, možnosti tvorby i ceny. Vhodné jako vánoční dárek.

VÝSTAVA: Historická detektivka (trvá do 29. 10. 2016 18:00)

Na výstavě můžete zhlédnout stručnou historii, medailonky a rozhovory s českými autory: Marií Mackovou, Ladislavem Mičkem, Janem Bauerem, Jurajem Červenákem, Vlastimilem Vondruškou, obálky světových i českých knih s historickou detektivkou.

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021