Aktuální informace

Týden čtení - pro děti

Srdečně zveme děti do knihovny! V rámci Týdne čtení jsou pro ně připraveny dvě akce plné předčítání a malování. 4. března od 15:30 Pohádky z hmyzí říše – na motivy knížek O. Sekory a 5. března od 15:30 Anička malířka a dvě klubíčka pohádek – na motivy knížek E. Petišky.

Těšíme se na Vás!

Biblioweb - hlasování veřejnosti

V rámci Března – měsíce čtenářů je vyhlášen již 15. ročník soutěže Biblioweb – o nejlepší knihovnický web. Naše knihovna letos opět soutěží! Pokud máte zájem, můžete na této stránce hlasovat i Vy!

Cílem soutěže je udržovat kvalitu webových stránek knihoven na dostatečné úrovni, případně ji dále zvyšovat a dosáhnout, aby knihovnické www stránky sloužily jejich návštěvníkům jako spolehlivý zdroj informací o knihovnách i jejich službách a přilákaly je do nich.

Papiňák - autorské čtení

Srdečně Vás zveme v pondělí 17. března od 14:30 na katolickou faru v Ústí nad Orlicí, kde bude probíhat autorské čtení, prodej a autogramiáda titulu Papiňák paní Ludmily Křivancové – knihovnice z Karlových Varů. Knihu najdete i v našem fondu.

Genealogický workshop - foto

Fotky ze včerejšího Genealogického workshopu si můžete prohlédnout na webových stránkách města. Potěšil nás Váš velký zájem a srdečně Vás zveme i na další akce do knihovny!

Studenti seniorům

Realizace kurzu probíhá od 10. února 2014 v prostorách Městské knihovny Ústí nad Orlicí. Celou akci zaštiťuje také Klub seniorů Ústí nad Orlicí, odkud pochází většina účastníků našeho kurzu.Kurz je koncipován na 10 lekcí po 1,5 hodině. K tomu seniory čekají 3 venkovní aktivity – výlet, kino nebo divadlo a návštěva muzea či galerie. Lekce byly díky obrovskému zájmu seniorů rozděleny do dvou po sobě jdoucích kurzů. Konají se každé pondělí – 1. kurz od 13,30 – 15,00 a druhý od 15,00 do 16,30. Do kurzu se zapsalo celkem 18 seniorů a jsou rozděleni po devíti. Více viz Studenti seniorům.

Soukromý život Boženy Němcové

Srdečně Vás zveme na přednášku paní PhDr. Hany Mazurové – Soukromý život Boženy Němcové, která se koná 26. února od 18 hod.

Těšíme se na Vás!

AVČ: Zapomenuté Ústí textilních manufaktur

Srdečně Vás zveme na přednášku paní Mgr. Věry Sekotové Zapomenuté Ústí textilních manufaktur, a to 12. února od 18:00 hod. Přednáška je součástí cyklu Akademie volného času 2014.

Dětské oddělení - prázdniny

Během jarních prázdnin 10. – 14. února bude Dětské oddělení otevřeno od 9 do 14 hod. Ve dnech 11., 12. a 13. února vždy od 15 hod. jsou také připraveny akce pro děti.

Těšíme se na Vás!

Genealogický workshop

Srdečně Vás zveme 18. února od 15 hodin do knihovny na Genealogický workshop – jak začít s vytvářením rodokmenů. Na akci není nutné se přihlásit.

Těšíme se na Vás!

Jak sladit profesní a rodinný život a nezbláznit se

Ve spolupráci s MC Medvídek Vás srdečně zveme na besedu s PhDr. Ludmilou Langrovou na téma Jak sladit profesní a rodinný život a nezbláznit se, a to 23. ledna od 15:30 hod. v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

Těšíme se na Vás!

Jarní prázdniny v knihovně

Srdečně zveme všechny děti během jarních prázdnin do knihovny! V úterý 11. února, ve středu 12. února a ve čtvrtek 13. února jsou pro Vás vždy od 15 hod. připraveny zajímavé akce!

Dětské oddělení bude během jarních prázdnin od 10. do 14. února otevřeno vždy od 9 do 14 hodin.

Těšíme se na Vás!

Sněhobílá pohádka

Srdečně zveme všechny děti 31. ledna od 14 hod. do knihovny na Sněhobílou pohádku! Je připraveno čtení a tvoření na zimní téma. Program je vhodný pro předškolní a mladší školní děti. Prosíme účastníky o příspěvek na materiál 10 Kč.

Těšíme se na Vás!

Jan Steklík - výstava

Srdečně Vás zveme na výstavu o ústeckém rodákovi – malíři, kreslíři a multimediálním umělci Janu Steklíkovi. Výstava je přístupná od ledna do března denně od 9 do 18 hod. a v sobotu od 9 do 11 hod.

Těšíme se na Vás!

Lovci perel - soutěž pro děti

Milé děti,

během letošního roku se můžete i v naší knihovně zúčastnit celostátní soutěže Lovci perel.

Těšíme se na Vás!

Změny v provozním řádu od ledna 2014

Vážení čtenáři,

od ledna 2014 dochází k několika málo změnám v provozu knihovny. Dětské oddělení bude otevřenov pondělí odpoledne, a to od 12:30 do 17:30 hod. Zrušeno je středeční dopolední půjčování na Dětském oddělení, které nebylo čtenáři využíváno.

Kvůli zvyšujícímu se poštovnému, je navýšen i poplatek za poštovné v rámci služby MVS, a to na 50,– za titul.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu!

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021