Aktuální informace

AVČ: Zámky pod Orlickými horami

Milí čtenáři,

po prázdninách Vás opět srdečně zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 11. září od 18:00 hod. nám pan prof. PhDr. František Musil, CSc. představí Zámky pod Orlickými horami.

Těšíme se na Vás!

Myš a Krtek, dobří sousedé

Milé děti,

srdečně Vás zveme 28. srpna od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena již poslední prázdninová akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát na téma knihy Myš a Krtek, dobří sousedé.

Těšíme se na Vás!

Z pohádky do pohádky

Milé děti,

srdečně Vás zveme 21. srpna od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát na téma Z pohádky do pohádky.

Těšíme se na Vás!

Kouzelná baterka

Milé děti,

srdečně Vás zveme 14. srpna od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Kouzelná baterka.

Těšíme se na Vás!

Pipi Dlouhá punčocha

Milé děti,

srdečně Vás zveme 7. srpna od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Pipi Dlouhá punčocha.

Těšíme se na Vás!

Pohádky se zvířátky

Milé děti,

srdečně Vás zveme 31. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát na téma knížky Pohádky se zvířátky.

Těšíme se na Vás!

Skřítci a strašidla

Milé děti,

srdečně Vás zveme 24. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát na téma Skřítci a strašidla.

Těšíme se na Vás!

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi

Milé děti,

srdečně Vás zveme 17. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Kvak a Žbluňk jsou kamarádi.

Těšíme se na Vás!

Indiánské příběhy

Milé děti,

srdečně Vás zveme druhou prázdninovou středu 10. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Indiánské příběhy.

Těšíme se na Vás!

Atlas krajiny České republiky

Srdečně Vás zveme na výstavu Atlas krajiny České republiky, která se koná v naší knihovně od 3. července do 31. srpna 2013. Otevřeno je během provozní doby knihovny, tj. úterý, pátek od 9 do 18 hodiny, středa, čtvrtek od 9 do 14 hodin. Výstava byla vytvořena ve spolupráci Geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy s Výzkumným ústavem Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i. Výstava veřejnosti ukazuje unikátní mapové dílo, které vznikalo po dobu sedmi let. Vydání atlasu je prvním počinem svého druhu v historii samostatné České republiky a podle mezinárodně schválených kritérií lze toto dílo nazvat národním atlasem. Výstava představuje krajinu jako objekt studia různých vědeckých oborů. Seznamuje s různými typy krajin v Česku, s průběhem ničivých povodní nejen v nedávné době, ale i v historii, s chráněnými krajinnými oblastmi nebo také se současným stavem českého průmyslu. Dává nahlédnout do přírodních zdrojů energie, změn využití půdy za posledních 150 let v příměstské krajině nebo v Krušných horách. Zájemci se mohou seznámit i s tím, jak vypadá průřez půdou zvanou hnědozem, rendzina či pseudoglej. Expozice dále představuje okresy s nejstarší populací a s nejvyššími počty dětí připadajících na jednu ženu. Širokou paletu atlasu doplňují i etnografické informace, například jaký je rozdíl mezi svátečním krojem ze Slezska, Hané a Podkrkonoší. Pozoruhodné jsou i mapy kostelů, zámků, synagog a dalších objektů zaniklých od roku 1938 do současnosti. Překvapujícími detaily atlasu jsou například dokumenty k průběhu zemětřesení z 15. ledna 1858 v Česku.

Kamil neumí lítat

Milé děti,

srdečně Vás zveme první prázdninovou středu 3. července od 10 hodin do knihovny. Je pro Vás připravena akce v rámci programu Prázdninové předčítání…a něco navíc. Tentokrát s knížkou Kamil neumí lítat.

Těšíme se na Vás!

Letní provozní doba

Milí čtenáři,

během letních prázdnin v červenci a srpnu bude opět upravena provozní doba knihovny.

Přejeme příjemný čas dovolených a těšíme se na Vaši návštěvu!

Nástroje internetu - kurzy

Městská knihovna Ústí nad Orlicí pořádá školení pro veřejnost „Nástroje internetu“. Školení budou probíhat ve dnech 13. 8., 20. 8., 27. 8. 2013 vždy od 14 hodin v Městské knihovně v Ústí nad Orlicí. Na školení je potřeba se přihlásit v knihovně v oddělení dospělých čtenářů nebo na e-mail: josef.moravec@knihovna-uo.cz. Podmínkou účasti jsou základní dovednosti práce s PC.

Vyhlášení vítězů Čtenářské ligy 2013

Ve čtvrtek 13. června 2013 se na Dětském oddělení konalo vyhlášení vítězů Čtenářské ligy 2013. Paní ředitelka předala těm, kteří se umístili na 1. – 3. místě v kategorii A, B a C, diplom, sladkou odměnu a poukázku na knížku dle vlastního výběru v knihkupectví Flétna. Z oceněných se čtyři děti bohužel nezúčastnily, snad si přijdou pro odměnu dodatečně.

Prázdninové předčítání

Milé děti,

každou středu během letních prázdnin se na Vás těšíme v knihovně – od 10 hodin je připraveno Prázdninové předčítání…a něco navíc.

Program je uveden níže.

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021