Aktuální informace

Záznamy přednášek Akademie volného času

Milí účastníci Akademie volného času,

s radostí Vám oznamujeme, že na našem blogu jsou opět k dispozici první materiály z proběhlých přednášek druhého ročníku tohoto vzdělávacího cyklu. Těšit se můžete na stručné informace k tématu jednotlivých lekcí, videozáznam, zvukový záznam a fotografie z přednášky. Další materiály z proběhlých akcí budeme postupně přidávat.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Vaše KNIHOVNA

Setkávání s Čítánkem

Od listopadu si knihovna pro svoje nejmenší čtenáře a jejich rodiče připravila pravidelná dopolední „Setkávání s Čítánkem“. Setkání se budou konat vždy 1. středu v měsíci od 10 do 11 hodin. Těšit se můžete na povídání, čtení, hraní i tvoření. Začínáme již 7. 11. 2012, kdy si pro Vás Čítánek připravil Listopadovou pohádku.

citanek

Podzimní prázdniny - OTEVŘENO

prazdniny

Nová sekce Fantasy & Sci-Fi

Všichni fanoušci, příznivci a čtenáři žánru fantasy a sci-fi radujte se. Již žádné hledání malých Hobitů v zákoutí knihovny, již žádné marné pobíhání po Zeměploše knihovny a již žádné Vesmírné odysee do temného skladu knihovny. Od 10. 10. 2012 najdete všechny své oblíbené knihy i autory pěkně pohromadě (vedle sekce Detektivek).

Teprve nyní začíná ta pravá zábava. Pojďme se tedy neohroženě vydat tam, kam se dosud nikdo nevydal…

fantasy

Nová otevírací doba na dětském oddělení

do

Dýňování v knihovně

dýn

Akademie volného času 17. 10. 2012

avc

Literární maraton s regionálními spisovateli

Mezi spisovateli se představí publicista, výtvarník, sběratel Jiří Soukup a mořeplavec, stavitel lodí, muzikant, fotograf a spisovatel Rudolf Krautschneider. Pořadem bude provázet Milan Richter.

maraton

Tomáš Mazal: Bohumil Hrabal příběh Středoevropana

V rámci Týdne knihoven 2012 si MěK Ústí nad Orlicí připravila besedu s projekcí ze sbírky rodinných a dříve nezveřejněných snímků ze života spisovatele Bohumila Hrabala. Ze svého archivu a svých vzpomínek čerpá a vypráví Tomáš Mazal, dlouholetý spisovatelův přítel a dvorní fotograf.

hrabal

Máme doma školáka

aneb o radostech a starostech spojených se školní docházkou. Tak zní název besedy pořádané MěK Ústí and Orlicí v rámci Týdne knihoven 2012. Beseda je určena všem rodičům předškolních a školních dětí. Povídat si budeme s psychologem Mgr. Liborem Škodou a speciální pedagožkou Mgr. Markétou Sychrovou z Pedagogicko-psychologické poradny Ústí nad Orlicí.

skolak

Týden knihoven 2012

TK2012

Beseda s Michalem Vieweghem

Viewegh

Počátek a konec textilních tradic v Ústí nad Orlicí

avc

Putování třemi královstvími aneb za krásami fjordů

kvapil

Záznamy přednášek Akademie volného času

Milí účastníci Akademie volného času,

s radostí Vám oznamujeme, že na našem blogu jsou již nyní k dispozici materiály z proběhlých přednášek druhého ročníku tohoto vzdělávacího cyklu. Naleznete zde stručné informace o tématu jednotlivých lekcí, tradiční zvukové záznamy, fotografie a nově i videozáznamy na serveru YouTube. Ať se líbí!

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se opět na viděnou v září.

Vaše KNIHOVNA

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021