Aktuální informace

Anička, žabičky a jejich přátelé

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na autorské čtení paní Lenky Koskové – Třískové z knihy Anička, žabičky a jejich přátelé, které se uskuteční v pátek 31. května v 16:00 hodin v naší knihovně.

Těšíme se na Vás!

Deskové hry k zapůjčení

Milí čtenáři,

nově si můžete v Dětském oddělení naší knihovny zapůjčit domů tyto deskové hry – Activity, Česko junior, Scrabble, Twister.

Přijďte do knihovny!

Rizika zadlužování seniorů

Srdečně Vás zveme do knihovny na besedu s paní Ing. Marcelou Náhlíkovou z Občanské poradny na téma Rizika zadlužování seniorů. Ve středu 22. května v 18:00 hod. v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

Těšíme se na Vás!

Májová chvilka poezie

Milí čtenáři,

přijďte si vybrat knihy a osvěžte svou mysl krátkými verši v májové knihovně :).

Těšíme se na Vás!

Kočičí král

Zveme všechny děti do knihovny v úterý 21. května 2013 v 15:30. Čeká Vás čtení a výtvarné tvoření na motivy knihy Kočičí král. Některou pohádku si zahrajeme!

AVČ: Počátky šlechty ve východních Čechách

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 15. května v 18:00 hod. bude pan prof. PhDr. František Musil, CSc. vyprávět na téma Počátky šlechty ve východních Čechách.

Těšíme se na Vás!

Do Andalusie v zimě?

Milí čtenáří,

srdečně Vás zveme ve středu 24. dubna do knihovny. Od 18:00 hodin se můžete těšit na besedu s panem Zdeňkem Hübnerem na téma Do Andalusie v zimě?.

Lichožrouti

Milí čtenáři, milé děti,

srdečně Vás zveme v úterý 23. dubna do knihovny. Od 16:00 hodin je pro Vás připravena akce inspirovaná Knihou desetiletí od autora Pavla Šruta – Lichožrouti. Čeká Vás nejen seznámení s knížkou, ale také výroba Lichožroutů. Nevíte, kdo to je? Přijďte, dozvíte se :)

Těšíme se na Vás!

AVČ: Letci na válečném nebi

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 17. dubna od 18:00 hodin bude pan Josef Havel vyprávět na téma Letci z Ústecka na válečném nebi.

Těšíme se na Vás!

Logico piccolo - novinka v našem fondu

Milí čtenáři,

na Dětském oddělení půjčujeme učební systém Logico piccolo. Pomocí Logica lze u dětí zábavnou formou rozvíjet řeč, zrakové a sluchové rozlišování, sociální dovednosti, orientaci v prostoru i procvičovat látku probíranou ve škole.

Tento učební systém je vhodný pro děti předškolního stupně MŠ, pro žáky 1. stupně ZŠ i pro žáky speciálních škol.

Systém Logico piccolo se skládá z rámečků a různých souborů. V každém souboru je 16 karet.

V knihovně máme k dispozici 6 rámečků a 14 souborů.

Podrobnější informace o Logicu najdete na www.mutabene.cz.

Jarní povídkování

Milí čtenáři,

ve středu 20. března od 18:00 hodin Vás srdečně zveme do naší knihovny na Jarní povídkování! Přijďte si poslechnout čtení z knih „jarních“ spisovatelů!

Těšíme se na Vás!

Jarní povídkování ***

Výměnné sběratelské setkání

Zveme všechny sběratele (nejen) samolepek Naše země na Výměnné sběratelské setkání!

Přijďte 28. března do Dětského oddělení naší knihovny a od 15 do 16:30 hodin můžete vyměňovat a kochat se svými úlovky. Je možné přinést i jiné sběratelské skvosty (čajové sáčky, Simpsonovi atd.)

Těšíme se na Vás!

Výměnné sběratelské setkání ***

Jaro už nespí

Jaro už nespí ***

Prázdninová provozní doba na Dětském oddělení

Vážení čtenáři, milé děti,

během Velikonočních prázdnin bude Dětské oddělení otevřeno celý den od 9 do 17:30 hodin. Ve čtvrtek 28. března jsou pro Vás připraveny dvě akce – Jaro už nespí v 10 hodin a Výměnné sběratelské setkání od 15 do 16:30 hodin.

Těšíme se na všechny čtenáře i sběratele!

Nová služba: Tématické kufříky

Tématické kufříky V rámci března měsíce čtenářů jsme pro vás připravili novinku – tři tzv. tématické kufříky. Tyto kufříky si lze půjčil na dětském oddělení Městské knihovny Ústí nad Orlicí.

Každý kufřík obsahuje knihy, hry, didaktické pomůcky, hračky… Vždy na jedno téma. Kufříky jsou určeny dětem a jejich rodičům ke společnému trávení času, k rozvoji dětské osobnosti. Rodiče v kufříku naleznou spoustu inspirace ale i konkrétního materiálu k objevování a povídání si s dítětem na dané téma. Kufříky půjčujeme oproti podpisu zákonného zástupce na dobu jeden měsíc.

Podrobnosti naleznete na této stránce

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021