Aktuální informace

Hororová noc v knihovně

Víte, co se po setmění děje v našem oddělení hororu? 25. listopadu to budete mít možnost zjistit.

Knihovna poslední listopadový pátek na počest dvoustého výročí narození Karla Jaromíra Erbena plánuje přespávací akci pro odvážné slečny ve věku 13 až 19 let.

Všechny zájemkyně musí do 15. listopadu vyplnit přihlašovací formulář, poté dostanou bližší informace e-mailem.

Těšíme se na Vás!

erben

Duševní nemoc. Co s tím?

Je pravda, že přibývá lidí, kteří se léčí pro duševní nemoci? Jaké vlastně druhy duševních nemocí známe? Dokážeme je vůbec léčit? Odpovědi na tyto i další otázky se dozvědí návštěvníci přednášky MUDr. Petra Hejzlara, ředitele sdružení Péče o duševní zdraví, psychiatra a zástupce primáře psychiatrického oddělení Pardubické krajské nemocnice. Lektor bude připraven zodpovídat dotazy z publika. psych

Týden knihoven 2011 - fotogalerie

V průběhu letošního Týdnu knihoven proběhlo v naší knihovně několik akcí. Ve fotogalerii můžete zhlédnout snímky ze setkání dobrovolných knihovníků, Literárně-dramatického maratonu, besedy se spisovatelem Ludvíkem Vaculíkem a podzimního tvoření pro děti nad básničkami Jaroslava Seiferta.

Pasování druháčků na rytíře čtenářského řádu

Poslední zářijové dny se v naší knihovně nesly ve znamení pasování druháčků na rytíře řádu čtenářského. V letošním roce se poprvé zapojily všechny ústecké základní školy, celková bilance je tedy úctyhodná – s rytířskou průkazkou do knihovny od nás odešlo 175 dětí.

Během celé akce musí děti projít speciální zkouškou, abychom ověřili, že opravdu mohou absolvovat celý proces pasování. Letos ve skupinkách poznávaly úryvky z dětských knížek. Poté společně složily slavnostní slib, rytíř Ivan je pravým mečem povolal do řádu čtenářského a celý program jsme završili slavnostním přípitkem.

Všechny děti mají možnost do konce roku 2011 chodit do knihovny zdarma a vyzkoušet si tak, jak je čtení a navštěvování dětského oddělení baví. Od ledna se pak samozřejmě mohou klasicky zaregistrovat a v půjčování knížek pokračovat.

Vše máme samozřejmě zdokumentované, můžete si prohlédnout Fotogalerii či zhlédnou krátký videosetřih pořízených snímků.

Tímto také děkujeme občanskému sdružení Bacrie za zapůjčení rytířovy výstroje.

Ústečtí rodáci na válečném nebi II

avč

Čtenářská liga

Po loňském úspěšném prvním ročníku jsme v Týdnu knihoven opět odstartovali Čtenářskou ligu pro čtenáře dětského oddělení. Bližší informace naleznete na nástěnkách v knihovně a kompletní pravidla soutěže pak na našem webu.

Podzimní newsletter

Týden knihoven 2011

tk

Akademie volného času pokračuje

Cyklus přednášek na regionální témata Akademie volného času naváže na úspěšný jarní semestr již v průběhu září.

21. 9. 2011 se tak můžete těšit na lekci doc. PhDr. Marie Mackové, Ph.D. s názvem Ti, o kterých se nemluví. Žlutický – Zizius – Král.

Všichni zájemci jsou vítáni, vstup zdarma. Image mackova2web.png

Prázdninové pondělky v knihovně - fotografie

Po dvě červencová pondělí se knihovna hemžila dětmi. Pořádali jsme akce ve stylu příměstských táborů, kdy byl pro děti vždy připraven celodenní program plný nejrůznějších aktivit. Samozřejmě jsme fotili, a tak můžete zhlédnout fotodokumentaci obou dnů:

18. 7. 2011

25. 7. 2011

K dispozici je i krátké video z mořského dne a článek o veškerém dění na našem blogu.

Pro všechny zúčastněné také stále platí možnost, přijít si do knihovny stáhnout fotografie na vlastní flash disk (kontaktní osoba Kateřina Kapounová).

Prázdninové předčítání pro děti

pppd

Newsletter knihovny

Milí čtenáři,

rozhodli jsme se Vám umožnit sledovat aktuality z naší knihovny v zase o něco atraktivnější formě a na světě je první číslo newsletteru Knihovnické novinky. V plánu je vydávání čtyř až pěti čísel ročně, dokument je pak možné (i zpětně) zhlédnout na serveru IssuuKN1

O každém vydaném čísle budete samozřejmě informováni, jak zde na webových stránkách knihovny a dalších našich komunikačních kanálech, tak i přímo na e-mailovou adresu, kterou máte uvedenou jako kontaktní. Pokud by Vás snad příjem těchto informací obtěžoval, nebojte se ozvat, příště Vám již odkaz na newsletter nepřijde.

A co Vás tedy v aktuálním čísle čeká? Praktické informace ohledně letního provozu knihovny, pozvánka na naše prázdninové aktivity a naťuknutí podzimních plánů.

Vaše Knihovna

Záznam přednášek Akademie volného času

Milí příznivci Akademie,

jarní semestr se nachýlil ke svému konci a nový cyklus naší knihovny pořádaný ve spolupráci se Senior klubem při CSP UO má za sebou pět úspěšných přednášek.

Jelikož se všechny setkaly s velikým ohlasem, a jak účastníci vědí, často byly řečeny věci nezopakovatelné, jsme velice rádi, že máme všechny lekce zdokumentované. Na našem blogu na serveru Posterous jsou dostupné jejich zvukové záznamy a fotografie ke zhlédnutí či stažení.

Budeme se s Vámi těšit na viděnou v podzimním semestru, kdy nás čekají následující přednášky:

Program Akademie volného času – podzim 2011
21. 9. 2011 18:00 doc. PhDr. Marie Macková, Ph.D.: Ti, o kterých se nemluví. Žlutický – Zizius – Král
19. 10. 2011 18:00 Josef Havel: Ústečtí rodáci na válečném nebi, II: J. Bohdan Mikuláštík
23. 11. 2011 18:00 prof. PhDr. František Musil, CSc.: Kapitoly z dějin Kladska

Hezké prázdniny přeje Knihovna.

Prázdninová provozní doba

Uvedená provozní doba se týká období letních prázdnin – tedy od 1. 7. 2011 do 31. 8. 2011.

Oddělení pro dospělé
pondělí zavřeno
úterý, pátek 9 – 18 hod
středa, čtvrtek 9 – 14 hod
sobota zavřeno
Oddělení pro děti
úterý – pátek 9 – 14 hod
sobota zavřeno

Vznik textilního továrního průmyslu

avč

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021