Aktuální informace

Program knihovny v únoru 2018

Únor je sice krátký, ale Vy, kdo už netrpělivě očekáváte jaro, si ho můžete ještě víc zkrátit u nás v knihovně, protože akcí je opravdu dost, posuďte sami. 

Aktuální provozní doba

Po Vánocích se vracíme k běžné provozní době

Program knihovny v lednu 2018

Pěkné dny v roce 2018 můžete prožít i na akcích knihovny. Těšíme se na vás 

Akademie volného času 2018

Rok 2018 se nezadržitelně blíží, proto jsme tu s novým programem oblíbené Akademie volného času v příštím roce.

Vánoční provozní doba

Program knihovny v prosinci

Provoz knihovny 17. a 18. listopadu

Upozorňujeme návštěvníky knihovny, že 17. listopadu bude knihovna UZAVŘENA. V sobotu 18. listopadu bude otevřeno od 9 do 11 hod.

Pasování na čtenáře

Nejen v Týdnu knihoven u nás probíhalo pasování dětí do čtenářského řádu. Knihovnu v tomto období navštívilo několik milých paní učitelek s žáčky-čtenáři. Naše kolegyně z dětské knihovny si pro děti připravily rozmanité rytířské souboje, neboli písmenkové a čtenářské úkoly, ve kterých děti prokázaly své čtenářské dovednosti. Všichni malí čtenáři se s úkoly potýkali statečně a úspěšně, a proto mohli být pasováni do čtenářského řádu. Za odměnu děti také získaly možnost zkušebně chodit do Knihovny pro děti a mládež, kterou samozřejmě mohly při té příležitosti důkladně prozkoumat a objevit mnoho krásných knížek, které zde na ně čekají a velmi často se početně rozrůstají o novinky. Na všechny malé čtenáře se těšíme a prozatím je zveme do Fotogalerie na stránkách knihovny, kde si nejen oni mohou prohlédnout fotografie z Pasování čtenářů.

Program knihovny v listopadu

Mapy Klubu českých turistů

Vážení čtenáři – turisté, letní turistická sezóna je v plném proudu a tak jsme pro Vás připravili kompletní soubor map Klubu českých turistů v aktuálním vydání a laminovaném provedení. Seznam těchto map naleznete v našem katalogu.

Mapy KČT

Biblioweb 2017

Máme obrovskou radost! Městská knihovna v Ústí nad Orlicí získala cenu Biblioweb 2017 za nejlepší webové stránky českých knihoven. Cenu převzala ředitelka knihovny paní Jana Kalousková. Více informací o soutěži a předání ceny najdete na těchto odkazech:

http://www.isss.cz/art/1134

http://www.skipcr.cz/…ip/biblioweb

Březen měsíc čtenářů

Březen měsíc čtenářů je celostátní akce, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Také naše knihovna připravila bohatý program pro děti i dospělé.

Provozní doba dětského oddělení o jarních prázdninách

Upozornění

Výstava Svět hor z technických důvodů skončí 1. března 2017.

Rozšířena nabídka cizojazyčné literatury

Do fondu nám přibyla spousta nových cizojazyčných knih. Vybírat můžete zde: Nové knihy v cizích jazycích 

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021