Aktuální informace

AVČ: Počátky šlechty ve východních Čechách

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 15. května v 18:00 hod. bude pan prof. PhDr. František Musil, CSc. vyprávět na téma Počátky šlechty ve východních Čechách.

Těšíme se na Vás!

Do Andalusie v zimě?

Milí čtenáří,

srdečně Vás zveme ve středu 24. dubna do knihovny. Od 18:00 hodin se můžete těšit na besedu s panem Zdeňkem Hübnerem na téma Do Andalusie v zimě?.

Lichožrouti

Milí čtenáři, milé děti,

srdečně Vás zveme v úterý 23. dubna do knihovny. Od 16:00 hodin je pro Vás připravena akce inspirovaná Knihou desetiletí od autora Pavla Šruta – Lichožrouti. Čeká Vás nejen seznámení s knížkou, ale také výroba Lichožroutů. Nevíte, kdo to je? Přijďte, dozvíte se :)

Těšíme se na Vás!

AVČ: Letci na válečném nebi

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 17. dubna od 18:00 hodin bude pan Josef Havel vyprávět na téma Letci z Ústecka na válečném nebi.

Těšíme se na Vás!

Logico piccolo - novinka v našem fondu

Milí čtenáři,

na Dětském oddělení půjčujeme učební systém Logico piccolo. Pomocí Logica lze u dětí zábavnou formou rozvíjet řeč, zrakové a sluchové rozlišování, sociální dovednosti, orientaci v prostoru i procvičovat látku probíranou ve škole.

Tento učební systém je vhodný pro děti předškolního stupně MŠ, pro žáky 1. stupně ZŠ i pro žáky speciálních škol.

Systém Logico piccolo se skládá z rámečků a různých souborů. V každém souboru je 16 karet.

V knihovně máme k dispozici 6 rámečků a 14 souborů.

Podrobnější informace o Logicu najdete na www.mutabene.cz.

Jarní povídkování

Milí čtenáři,

ve středu 20. března od 18:00 hodin Vás srdečně zveme do naší knihovny na Jarní povídkování! Přijďte si poslechnout čtení z knih „jarních“ spisovatelů!

Těšíme se na Vás!

Jarní povídkování ***

Výměnné sběratelské setkání

Zveme všechny sběratele (nejen) samolepek Naše země na Výměnné sběratelské setkání!

Přijďte 28. března do Dětského oddělení naší knihovny a od 15 do 16:30 hodin můžete vyměňovat a kochat se svými úlovky. Je možné přinést i jiné sběratelské skvosty (čajové sáčky, Simpsonovi atd.)

Těšíme se na Vás!

Výměnné sběratelské setkání ***

Jaro už nespí

Jaro už nespí ***

Prázdninová provozní doba na Dětském oddělení

Vážení čtenáři, milé děti,

během Velikonočních prázdnin bude Dětské oddělení otevřeno celý den od 9 do 17:30 hodin. Ve čtvrtek 28. března jsou pro Vás připraveny dvě akce – Jaro už nespí v 10 hodin a Výměnné sběratelské setkání od 15 do 16:30 hodin.

Těšíme se na všechny čtenáře i sběratele!

Nová služba: Tématické kufříky

Tématické kufříky V rámci března měsíce čtenářů jsme pro vás připravili novinku – tři tzv. tématické kufříky. Tyto kufříky si lze půjčil na dětském oddělení Městské knihovny Ústí nad Orlicí.

Každý kufřík obsahuje knihy, hry, didaktické pomůcky, hračky… Vždy na jedno téma. Kufříky jsou určeny dětem a jejich rodičům ke společnému trávení času, k rozvoji dětské osobnosti. Rodiče v kufříku naleznou spoustu inspirace ale i konkrétního materiálu k objevování a povídání si s dítětem na dané téma. Kufříky půjčujeme oproti podpisu zákonného zástupce na dobu jeden měsíc.

Podrobnosti naleznete na této stránce

Noc s Andersenem 2013

Měsíc duben je ve znamení celostátního projektu s názvem „Noc s Andersenem“. Dětské oddělení městské knihovny Ústí nad Orlicí připravilo pro děti z 1. – 3. třídy akci spojenou s nocováním v knihovně, na které se vydáme po stopách (nejen) dětí z Bullerbynu. Akce se koná od pátku 5. 4. (od 18 hod.) do soboty 6. 4. (do 8:30 hod.).

Na tuto akci budou děti potřebovat: malý polštářek, spací pytel nebo deku na zakrytí, pyžamo, ručník, hygienické potřeby, přezůvky, kartu zdravotní pojišťovny, zápisník, svačinu.

Na Noc s Andersenem 2013 již není možné se přihlásit, je plně obsazeno. Děkujeme!

AVČ 2013: František I. (1768 - 1835)

Ve středu 13. 3. 2013 od 18:00 hodin pokračuje v Městské knihovně Ústí nad Orlicí již třetí ročník Akademie volného času. Přednášku na téma „František I. (1768 – 1835) – vítěz nad Napoleonem nebo biedermeierovský vídeňan“ připravila paní doc. PhDr. Marie Macková, Ph.D. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

avc

BMČ: Večer věnovaný Josefu Škvoreckému

V rámci celostatní akce Březen – měsíc čtenářů 2013 srdečně zveme všechny zájemce 6. 3. 2013 od 18:00 hodin do Městské knihovny Ústí nad Orlicí na „Večer věnovaný Josefu Škvoreckému“. Na známého spisovatele bude vzpomínat a ze svého archivu promítat spisovatel Tomáš Mazal. Těšíme se na Vaši návštěvu.

škvorecký

BMČ: Vyhledávání na Internetu

V rámci celostatní akce Březen – měsíc čtenářů 2013 si Městská knihovna Ústí nad Orlicí připravila školení pro veřejnost zaměřené na vyhledávání na Internetu. Školení je určeno pro začátečníky a bude probíhat ve dnech 8. 3., 22. 3. a 29. 3. vždy od 16:00 hodin v prostorách knihovny. Vzhledem k omezenému počtu počítačů se zájemci mohou hlásit osobně u výpůjčního pultu nebo prostřednictvím e-mailu zaslaného na adresu knihovna@knihovna-uo.cz.

vyhledávání

BMČ: Jarní povídkování

V rámci celostatní akce Březen – měsíc čtenářů 2013 Vás srdečně zveme 20. 3. 2013 od 18:00 hodin do Městské knihovny Ústí nad Orlicí na akci s názvem „Jarní povídkování“, na které budeme číst povídky „jarních“ spisovatelů. Těšíme se na Vaši návštěvu.

povídkování

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021