Aktuální informace

Prázdninová provozní doba na Dětském oddělení

Vážení čtenáři, milé děti,

během Velikonočních prázdnin bude Dětské oddělení otevřeno celý den od 9 do 17:30 hodin. Ve čtvrtek 28. března jsou pro Vás připraveny dvě akce – Jaro už nespí v 10 hodin a Výměnné sběratelské setkání od 15 do 16:30 hodin.

Těšíme se na všechny čtenáře i sběratele!

Nová služba: Tématické kufříky

Tématické kufříky V rámci března měsíce čtenářů jsme pro vás připravili novinku – tři tzv. tématické kufříky. Tyto kufříky si lze půjčil na dětském oddělení Městské knihovny Ústí nad Orlicí.

Každý kufřík obsahuje knihy, hry, didaktické pomůcky, hračky… Vždy na jedno téma. Kufříky jsou určeny dětem a jejich rodičům ke společnému trávení času, k rozvoji dětské osobnosti. Rodiče v kufříku naleznou spoustu inspirace ale i konkrétního materiálu k objevování a povídání si s dítětem na dané téma. Kufříky půjčujeme oproti podpisu zákonného zástupce na dobu jeden měsíc.

Podrobnosti naleznete na této stránce

Noc s Andersenem 2013

Měsíc duben je ve znamení celostátního projektu s názvem „Noc s Andersenem“. Dětské oddělení městské knihovny Ústí nad Orlicí připravilo pro děti z 1. – 3. třídy akci spojenou s nocováním v knihovně, na které se vydáme po stopách (nejen) dětí z Bullerbynu. Akce se koná od pátku 5. 4. (od 18 hod.) do soboty 6. 4. (do 8:30 hod.).

Na tuto akci budou děti potřebovat: malý polštářek, spací pytel nebo deku na zakrytí, pyžamo, ručník, hygienické potřeby, přezůvky, kartu zdravotní pojišťovny, zápisník, svačinu.

Na Noc s Andersenem 2013 již není možné se přihlásit, je plně obsazeno. Děkujeme!

AVČ 2013: František I. (1768 - 1835)

Ve středu 13. 3. 2013 od 18:00 hodin pokračuje v Městské knihovně Ústí nad Orlicí již třetí ročník Akademie volného času. Přednášku na téma „František I. (1768 – 1835) – vítěz nad Napoleonem nebo biedermeierovský vídeňan“ připravila paní doc. PhDr. Marie Macková, Ph.D. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

avc

BMČ: Večer věnovaný Josefu Škvoreckému

V rámci celostatní akce Březen – měsíc čtenářů 2013 srdečně zveme všechny zájemce 6. 3. 2013 od 18:00 hodin do Městské knihovny Ústí nad Orlicí na „Večer věnovaný Josefu Škvoreckému“. Na známého spisovatele bude vzpomínat a ze svého archivu promítat spisovatel Tomáš Mazal. Těšíme se na Vaši návštěvu.

škvorecký

BMČ: Vyhledávání na Internetu

V rámci celostatní akce Březen – měsíc čtenářů 2013 si Městská knihovna Ústí nad Orlicí připravila školení pro veřejnost zaměřené na vyhledávání na Internetu. Školení je určeno pro začátečníky a bude probíhat ve dnech 8. 3., 22. 3. a 29. 3. vždy od 16:00 hodin v prostorách knihovny. Vzhledem k omezenému počtu počítačů se zájemci mohou hlásit osobně u výpůjčního pultu nebo prostřednictvím e-mailu zaslaného na adresu knihovna@knihovna-uo.cz.

vyhledávání

BMČ: Jarní povídkování

V rámci celostatní akce Březen – měsíc čtenářů 2013 Vás srdečně zveme 20. 3. 2013 od 18:00 hodin do Městské knihovny Ústí nad Orlicí na akci s názvem „Jarní povídkování“, na které budeme číst povídky „jarních“ spisovatelů. Těšíme se na Vaši návštěvu.

povídkování

BMČ: Jaro už nespí! - dětské oddělení

V rámci celostatní akce Březen – měsíc čtenářů 2013 si dětské oddělení Městské knihovny Ústí nad Orlicí pro své malé čtenáře připravilo akci s názvem „Jaro už nespí!“. Akce se uskuteční prázdninový čtvrtek 28. 3. od 10 hodin a můžete se při ní těšit na hry, vyprávění a tvoření na téma „Jaro v říši rostlin a zvířat“.

Jaro už nespí – plakát

Březen - Měsíc čtenářů 2013 (BMČ)

Městská knihovna Ústí nad Orlicí se připojuje již ke čtvrtému ročníku celostátní akce „BŘEZEN – měsíc čtenářů“ (BMČ) vyhlašované Svazem knihovníků a informačních pracovníků. Mottem letošního ročníku je: „S námi jen all inclusive!“. V rámci tohoto projektu si Městská knihovna Ústí nad Orlicí připravila následující akce:

Březen – Měsíc čtenářů 2013

Čtenářská liga 2013

Důležitá informace pro všechny čtenáře dětského oddělení! Městská knihovna Ústí nad Orlicí – dětské oddělení – vyhlašuje Čtenářskou ligu pro čtenáře dětského oddělení. Soutěž bude probíhat v období únor 2013 – květen 2013 a spočívá ve sbírání kladných i záporných bodů za nejrůznější činnosti související se čtením a prostředím knihovny. Soutěží se ve třech věkových kategoriích. Přihlásit se mohou registrovaní čtenáři dětského oddělení. Vyhodnocení soutěže se uskuteční začátkem června 2013.

Bližší informace naleznete na nástěnkách v knihovně a kompletní pravidla soutěže pak na našem webu.

liga

Výstava: František Egerle a jeho vztah k budově MěK Ústí nad Orlicí

Městská knihovna Ústí nad Orlicí srdečně zve na výstavu „František Egerle a jeho vztah k budově Měk Ústí nad Orlicí“, která je pořádána k příležitosti 80. výročí úmrtí Františka Egerleho.

egerle

Nobelova cena za mír pro Nicholase Wintona

Městská knihovna Ústí nad Orlicí se připojuje k petici za nominaci sira Nicholase Wintona na Nobelovu cenu míru.

Pokud chcete, můžete se v této akci připojit k nám a podpořit tak ocenění činů sira Wintona cenou, které dle našeho názoru zasluhují být oceněny Nobelovou cenou za mír. Petiční archy můžete osobně podepsat v knihovně vedle „výpůjčního pultíku“.

Více informací o dané akci na webu Nicholas Winton blogspot nebo na FB stránkách organizátorů.

winton

Dětské oddělení - otevírací doba v době prázdnin

prazdniny

AVČ 2013 : I brambory mají svou historii

Ve středu 13. 2. v 18:00 hodin bude přednáškou Mgr. Věry Sekotové na téma „I brambory mají svou histotorii“ zahájen již třetí ročník Akademie volného času.

avc

Čarování s Čítánkem

Ve středu 6. února 2013 od 10 hodin zveme naše nejmenší čtenáře s rodiči na „Čarování s Čítánkem“, při kterém budeme kouzlit ČÁRY MÁRY, ale také si hrát, číst, povídat a tvořit.

citanek

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021