Aktuální informace

Dobrodružství Medvídka Pú

Milé děti,

přijďte do knihovny a prožijte pěkné odpoledne! 18. června od 16:00 hodin Vás čeká Dobrodružství Medvídka Pú. Vyprávění a hry s Medvídkem Pú a jeho kamarády!

Těšíme se na Vás!

AVČ: Dosud neznámé osobnosti národního obrození v našem regionu

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 12. června od 18:00 nám paní Mgr. Věra Sekotová představí Dosud neznámé osobnosti národního obrození v našem regionu.

Těšíme se na Vás!

Anička, žabičky a jejich přátelé

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na autorské čtení paní Lenky Koskové – Třískové z knihy Anička, žabičky a jejich přátelé, které se uskuteční v pátek 31. května v 16:00 hodin v naší knihovně.

Těšíme se na Vás!

Deskové hry k zapůjčení

Milí čtenáři,

nově si můžete v Dětském oddělení naší knihovny zapůjčit domů tyto deskové hry – Activity, Česko junior, Scrabble, Twister.

Přijďte do knihovny!

Rizika zadlužování seniorů

Srdečně Vás zveme do knihovny na besedu s paní Ing. Marcelou Náhlíkovou z Občanské poradny na téma Rizika zadlužování seniorů. Ve středu 22. května v 18:00 hod. v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

Těšíme se na Vás!

Májová chvilka poezie

Milí čtenáři,

přijďte si vybrat knihy a osvěžte svou mysl krátkými verši v májové knihovně :).

Těšíme se na Vás!

Kočičí král

Zveme všechny děti do knihovny v úterý 21. května 2013 v 15:30. Čeká Vás čtení a výtvarné tvoření na motivy knihy Kočičí král. Některou pohádku si zahrajeme!

AVČ: Počátky šlechty ve východních Čechách

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 15. května v 18:00 hod. bude pan prof. PhDr. František Musil, CSc. vyprávět na téma Počátky šlechty ve východních Čechách.

Těšíme se na Vás!

Do Andalusie v zimě?

Milí čtenáří,

srdečně Vás zveme ve středu 24. dubna do knihovny. Od 18:00 hodin se můžete těšit na besedu s panem Zdeňkem Hübnerem na téma Do Andalusie v zimě?.

Lichožrouti

Milí čtenáři, milé děti,

srdečně Vás zveme v úterý 23. dubna do knihovny. Od 16:00 hodin je pro Vás připravena akce inspirovaná Knihou desetiletí od autora Pavla Šruta – Lichožrouti. Čeká Vás nejen seznámení s knížkou, ale také výroba Lichožroutů. Nevíte, kdo to je? Přijďte, dozvíte se :)

Těšíme se na Vás!

AVČ: Letci na válečném nebi

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 17. dubna od 18:00 hodin bude pan Josef Havel vyprávět na téma Letci z Ústecka na válečném nebi.

Těšíme se na Vás!

Logico piccolo - novinka v našem fondu

Milí čtenáři,

na Dětském oddělení půjčujeme učební systém Logico piccolo. Pomocí Logica lze u dětí zábavnou formou rozvíjet řeč, zrakové a sluchové rozlišování, sociální dovednosti, orientaci v prostoru i procvičovat látku probíranou ve škole.

Tento učební systém je vhodný pro děti předškolního stupně MŠ, pro žáky 1. stupně ZŠ i pro žáky speciálních škol.

Systém Logico piccolo se skládá z rámečků a různých souborů. V každém souboru je 16 karet.

V knihovně máme k dispozici 6 rámečků a 14 souborů.

Podrobnější informace o Logicu najdete na www.mutabene.cz.

Jarní povídkování

Milí čtenáři,

ve středu 20. března od 18:00 hodin Vás srdečně zveme do naší knihovny na Jarní povídkování! Přijďte si poslechnout čtení z knih „jarních“ spisovatelů!

Těšíme se na Vás!

Jarní povídkování ***

Výměnné sběratelské setkání

Zveme všechny sběratele (nejen) samolepek Naše země na Výměnné sběratelské setkání!

Přijďte 28. března do Dětského oddělení naší knihovny a od 15 do 16:30 hodin můžete vyměňovat a kochat se svými úlovky. Je možné přinést i jiné sběratelské skvosty (čajové sáčky, Simpsonovi atd.)

Těšíme se na Vás!

Výměnné sběratelské setkání ***

Jaro už nespí

Jaro už nespí ***

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021