Aktuální informace

Prázdninové pondělky v knihovně

Karel May - známý i neznámý

may

Z dějin každodennosti 19. stol.: proč a jak se vydávat na cestu

avč

Čarodějnická noc - video

Čarodějnickou nocí knihovna navázala na Hororovou noc, která se na počest K. J. Erbena konala v listopadu. Opět byly zvány všechny odvážné slečny od 13 let – nakonec se nás sešlo 18. Program byl velmi pestrý a jako červená nit se jím táhlo čarodějnické téma. Od seznamovací po velkou magickou Hru, vyrábění woodoo panenek či přednášky o bylinkách. Vyvrcholením akce byla půlnoční procházka po měsícem zalitém Ústí až k řece, kde každá z účastnic vhodila do vody vlastnoručně natrhané květiny spolu se speciální formulí a tajným přáním. Noc proběhla poklidně, ráno byly rozdány diplomy za odvahu a rozešly jsme se domů. Díky nadšeným reakcím našich čarodějek (které si můžete přečíst na našem blogu) už přemýšlíme, co provedeme příště.

Hrady pod Orlickými horami

avc

Sázení kytiček

kyti

Školení vyhledávání v online katalogu

katalog

Jáchym Topol: Trnová dívka

topol

Čarodějnická noc

carodky

Ohlédnutí za březnovými akcemi

Letošní Březen – měsíc čtenářů nabídl několik rozmanitých akcí, z kterých si mohl vybrat opravdu každý.

Stihli jsme si užít jarní prázdniny s Jiřím Trnkou, další lekci z cyklu Akademie volného času, vyhlásili své Čtenáře roku a při zajímavé přednášce se dozvěděli, jak bezpečně proplouvat internetovými nástrahami.

Veškerý program jsme pak zakončili poslední březnovou sobotu tradiční Nocí s Andersenem. Z té si můžete prohlédnout fotografie či přečíst vyprávění o tom, jak celá akce probíhala, na našem blogu.

Připravili jsme pro Vás také malé video-ohlédnutí:

Z dějin každodennosti 19. století: kde se vzal a k čemu byl volný čas

avč

Jak se budí jaro

Srdečně zveme na následující akci a upozorňujeme, že dětské oddělení bude o velikonočních prázdninách otevřené po celý den – od 9:00 do 17:30.

jaro

Čtenáři roku 2011

Březnové Knihovnické novinky

Bezpečnost na internetu se zaměřením na sociální sítě

Bojíte se internetu?

Pokud máte pocit, že je internet místem užitečným leč nebezpečným, nebo naopak, pokud se domníváte, že je internet velkým rybníkem, ve kterém se vše ztratí, pak si přijďte do ústecké knihovny poslechnout přednášku Mgr. Pavly Macháčkové na téma Bezpečnost na internetu se zaměřením na sociální sítěbmč

Budou Vám představeny základy bezpečné práce s internetem, stejně tak jako základní rizika hrozící v tomto virtuálním světě.

Část přednášky bude zaměřena na sociální sítě, které představují fenomén současné doby. I zde bude poukázáno na výhody těchto sítí, zároveň se však tak také dozvíte, čemu se vyhnout a na co raději ani nepomýšlet. Seznámíte se s metodami, jak internetové prostředí užívat naplno a přitom se nebát o svá osobní data a v závěru ani o svůj osobní život.

Přednáška proběhne 27. 3. 2012 od 18 hodin v prostorách knihovny.

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021