Aktuální informace

Čarování s Čítánkem

Ve středu 6. února 2013 od 10 hodin zveme naše nejmenší čtenáře s rodiči na „Čarování s Čítánkem“, při kterém budeme kouzlit ČÁRY MÁRY, ale také si hrát, číst, povídat a tvořit.

citanek

Nová služba - elektronické čtečky knih

Nevíte, co si dnes půjčit? Půjčte si čtečku!

Od nového roku 2013 je čtenářům Městské knihovny Ústí nad Orlicí k dispozici nová služba – zapůjčení elektronické čtečky knih. Čtenáři MěK Ústí nad Orlicí starší 18 let registrovaní minimálně jeden rok a jeden rok bez upomínek (30, 60, 120 Kč) mohou využít nabídky půjčování čteček elektronických knih.

Čtenářům jsou k dispozici 2 čtečky s různými čtenářskými funkcemi obsahující soubor autorsky volných děl českých i světových autorů (seznam e-knih), 1 čtečka slouží pouze k prezenčnímu zapůjčení v oddělení pro dospělé čtenáře, 1 čtečka k absenčnímu půjčování mimo knihovnu. Čtečka se půjčuje mimo knihovnu maximálně na 28 dnů bez možnosti prodloužení a to na základě Smlouvy o výpůjčce elektronické čtečky a složení vratné kauce v hodnotě 1 000 Kč.

Pokud se tedy například chystáte na cesty a vaše oblíbené knihy se vám nechtějí vejít do kufru, máme pro Vás řešení. Nemusíte se vzdát duševní potravy ani připlácet za zavazadla. Přijďte si do Městské knihovny Ústí nad Orlicí půjčit elektronickou čtečku knih (Více viz. pravidla půjčování).

ebook

PROVOZNÍ DOBA O VÁNOCÍCH

vanoce

Setkávání s Čítánkem a básničkou

Ve středu 2. ledna 2013 od 10 hodin zveme naše nejmenší čtenáře s rodiči na dopolední „Setkávání s Čítánkem“. Tentokrát si pro Vás Čítánek připravil knížku veselých básniček, při kterých si zacvičíme, ale budeme si také malovat a hledat maličké skřítky. Těšíme se na Vás při „Setkávání s Čítánkem a básničkou“.

čítánek

Půjdem spolu do Betléma

Městská knihovna Ústí nad Orlicí srdečně zve děti i rodiče na vánoční akci s názvem „Půjdem spolu do Betléma“, která se uskuteční ve čtvrtek 20. prosince v 16 hodin. Těšit se můžete na: společné stavění Betléma, malé sladké překvapení, výrobu drobné „betlémské“ dekorace a poslech vánočního příběhu. Vánoční atmosféru jistě vykouzlí svým pásmem koled děti ze Základní umělecké školy Ústí nad Orlicí. Materiál pro výrobu dekorace bude zajištěn.

betlem

Předvánoční povídky s vánočním punčem

úterý 18. prosince v 18 hodin Vás srdečně zveme do hudebního oddělení knihovny na akci s názvem Předvánoční povídky s vánočním punčem. K malé dávce punče (posluchačům od 18 let) si přidáme velkou porci vánočních povídek z dílny českých i světových spisovatelů. Vstup zdarma, zamykatelné boxy na vánoční nákupy k dispozici.

punc

Kompletní záznamy 2. ročníku AVČ a program AVČ 2013

Milí účastníci Akademie volného času, s radostí Vám oznamujeme, že na našem blogu jsou k dispozici všechny materiály z proběhlých přednášek druhého ročníku tohoto vzdělávacího cyklu. Těšit se můžete na stručné informace k tématu jednotlivých lekcí, videozáznam, zvukový záznam a fotografie z přednášky. Celý druhý ročník Akademie se těšil vysoké návštěvnosti a přízni, za kterou Vám velice děkujeme.

Jako odměnu nabízíme program nadcházejícího již 3. ročníku Akamedime volného času, který se uskuteční v roce 2013. Určitě se Vám bude líbit.

Vaše KNIHOVNA

avc

Martin Leschinger - Zázrak v Praze

Dovolujeme si Vás pozvat na autorské čtení knihy Martina Leschingera Zázrak v Praze, které se uskuteční 6. 12. 2012 od 16 hodin v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

čtení

Státní svátek - ZAVŘENO

Drazí čtenáři, upozorňujeme Vás, že v sobotu 17. listopadu máme z důvodu státního svátku ZAVŘENO. Vaše KNIHOVNA

17 listopadu

Vaše záložky v našich knihách

Městská knihovna Ústí nad Orlicí připravila zajímavou výstavu složenou ze záložek a jiných pokladů zapomenutých Vámi v našich knihách. Výstava nese název „Vaše záložky v našich knihách“. Zahájení výstavy bude 1. 12. 2012 ku příležitosti celostátní akce DNE PRO DĚTSKOU KNIHU.

zalozka

Adventní výtvarná dílna

Městská knihovna Ústí nad Orlicí pořádá v rámci Dne pro dětskou knihu Adventní výtvarnou dílnu, která se uskuteční v sobotu 1. 12. 2012 od 9:30 hodin. Akce, při které budeme vyrábět adventní kalendáře, je určena dětem od 6 let, ale s malou pomocí rodičů zvládnou výrobu i děti mladší. Všichni jste srdečně zváni.

dilna

Den pro dětskou knihu

Sobota před 1. adventní nedělí je celostátně vyhlašována Dnem pro dětskou knihu. Letos se koná 6. ročník akce, která má za cíl propagovat dětské knihy, dětské čtenářství a také knihovny. Městská knihovna Ústí nad Orlicí se k této akci připojuje a v sobotu 1. 12. 2012 Vás srdečně zve k návštěvě.

den

Setkávání s Čítánkem - Zasněžené setkání s Čítánkem

čítánek 2

Akademie volného času 14. 11. 2012

avc

Setkávání s Čítánkem - Listopadová pohádka

čítánek

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021