Aktuální informace

Akademie volného času pokračuje

Cyklus přednášek na regionální témata Akademie volného času naváže na úspěšný jarní semestr již v průběhu září.

21. 9. 2011 se tak můžete těšit na lekci doc. PhDr. Marie Mackové, Ph.D. s názvem Ti, o kterých se nemluví. Žlutický – Zizius – Král.

Všichni zájemci jsou vítáni, vstup zdarma. Image mackova2web.png

Prázdninové pondělky v knihovně - fotografie

Po dvě červencová pondělí se knihovna hemžila dětmi. Pořádali jsme akce ve stylu příměstských táborů, kdy byl pro děti vždy připraven celodenní program plný nejrůznějších aktivit. Samozřejmě jsme fotili, a tak můžete zhlédnout fotodokumentaci obou dnů:

18. 7. 2011

25. 7. 2011

K dispozici je i krátké video z mořského dne a článek o veškerém dění na našem blogu.

Pro všechny zúčastněné také stále platí možnost, přijít si do knihovny stáhnout fotografie na vlastní flash disk (kontaktní osoba Kateřina Kapounová).

Prázdninové předčítání pro děti

pppd

Newsletter knihovny

Milí čtenáři,

rozhodli jsme se Vám umožnit sledovat aktuality z naší knihovny v zase o něco atraktivnější formě a na světě je první číslo newsletteru Knihovnické novinky. V plánu je vydávání čtyř až pěti čísel ročně, dokument je pak možné (i zpětně) zhlédnout na serveru IssuuKN1

O každém vydaném čísle budete samozřejmě informováni, jak zde na webových stránkách knihovny a dalších našich komunikačních kanálech, tak i přímo na e-mailovou adresu, kterou máte uvedenou jako kontaktní. Pokud by Vás snad příjem těchto informací obtěžoval, nebojte se ozvat, příště Vám již odkaz na newsletter nepřijde.

A co Vás tedy v aktuálním čísle čeká? Praktické informace ohledně letního provozu knihovny, pozvánka na naše prázdninové aktivity a naťuknutí podzimních plánů.

Vaše Knihovna

Záznam přednášek Akademie volného času

Milí příznivci Akademie,

jarní semestr se nachýlil ke svému konci a nový cyklus naší knihovny pořádaný ve spolupráci se Senior klubem při CSP UO má za sebou pět úspěšných přednášek.

Jelikož se všechny setkaly s velikým ohlasem, a jak účastníci vědí, často byly řečeny věci nezopakovatelné, jsme velice rádi, že máme všechny lekce zdokumentované. Na našem blogu na serveru Posterous jsou dostupné jejich zvukové záznamy a fotografie ke zhlédnutí či stažení.

Budeme se s Vámi těšit na viděnou v podzimním semestru, kdy nás čekají následující přednášky:

Program Akademie volného času – podzim 2011
21. 9. 2011 18:00 doc. PhDr. Marie Macková, Ph.D.: Ti, o kterých se nemluví. Žlutický – Zizius – Král
19. 10. 2011 18:00 Josef Havel: Ústečtí rodáci na válečném nebi, II: J. Bohdan Mikuláštík
23. 11. 2011 18:00 prof. PhDr. František Musil, CSc.: Kapitoly z dějin Kladska

Hezké prázdniny přeje Knihovna.

Prázdninová provozní doba

Uvedená provozní doba se týká období letních prázdnin – tedy od 1. 7. 2011 do 31. 8. 2011.

Oddělení pro dospělé
pondělí zavřeno
úterý, pátek 9 – 18 hod
středa, čtvrtek 9 – 14 hod
sobota zavřeno
Oddělení pro děti
úterý – pátek 9 – 14 hod
sobota zavřeno

Vznik textilního továrního průmyslu

avč

Vrcholná kolonizace Podorlicka a počátky města Ústí nad Orlicí

Srdečně zveme na další lekci z cyklu Akademie volného času, přednášet tentokrát bude významný český historik a vysokoškolský profesor Prof. PhDr. František Musil, CSc.

Prázdninové pondělky v knihovně

ppk

Ke stažení: Přihláška

Velikonoce v knihovně - fotogalerie

Na Zelený čtvrtek byl v knihovně připraven poutavý program nesoucí se v duchu Velikonoc. Účastníky čekalo povídání, čtení i tvoření na dané téma.

Na našem webu je k dispozici fotogalerie z akce.

Velikonoční prázdniny v knihovně

21. a 22. dubna 2011 bude z důvodu velikonočních prázdnin změněna provozní doba dětského oddělení. V těchto dnech se na Vaši návštěvu budeme těšit v době od 9 do 14 hodin. Mimo tento čas bude možné dětské knihy vrátit v hlavní půjčovně.

Rádi bychom Vás také pozvali na akci Velikonoce v knihovně, která se koná na Zelený čtvrtek:

velikonoce

Noc s Andersenem - fotogalerie

Tradiční Noc s Andersenem se v naší knihovně konala již pojedenácté. Letos u nás nocovalo 18 dětí, tři dospělí a dvě pohádkové víly. Program jsme pracovně nazvali „znovuobjevení pohádky“. Snažili jsme se dětem zprostředkovat kouzlo pravých krásných pohádek.

Do pohádkování samozřejmě patřila i noční cesta, kde víla pomohla dětem při cestě po světýlky označené trase do altánku. Tam předla na skutečném kolovratu víla pohádka.

Děti si vytvořily krásné tašky pomocí textil. barev a přírodních razítek. Domů si též odnesly kouzelný oříšek a maličký květináč. V oříšku byla skryta semínka, která si děti budou pěstovat.

Akce je samozřejmě zdokumentovaná ve fotogalerii.

Biblioweb 2011 - výsledky

V soutěži o nejlepší webové stránky knihoven Biblioweb 2011 jsme již posedmé získali skvělý výsledek – 1. místo v kategorii měst s 3 až 20 tisíci obyvateli.

biblioweb

Podrobné výsledky naleznete na stránkách soutěže.

Můžete si prohlédnout také fotografie z předávání cen, které se uskutečnilo v pondělí 4. 4. 1011 v rámci konference ISSS v Hradci Králové.

Ocenění si velmi vážíme a bereme jej jako závazek k udržování stejně vysoké kvality našeho webu i v následujících letech.

Děkujeme také všem, kteří nám dali svůj hlas ve veřejném hlasování.

Vyhlášení Čtenáře roku 2010 a vítězů Čtenářské ligy

V úterý 29. března 2011 se uskutečnilo slavnostní vyhlášení Čtenáře roku 2010 a vítězů prvního ročníku Čtenářské ligy za účasti starosty města Ústí nad Orlicí, pana Petra Hájka.

Ceny byly předány v několika kategoriích s těmito výsledky:

  • Čtenář s nejvíce návštěvami knihovny v minulém roce

Vojtěch Diviš

  • Čtenář, který v knihovně strávil nejvíce času

Jiří Bárta

  • Čtenář, který si nejčastěji samostatně prodloužil výpůjčky přes internet

Karel Kašpárek

  • Čtenářka, která si vypůjčila nejvíce naučné literatury

Iva Sedláčková

A konečně nejdůležitější kategorie: Čtenáři s nejvyšším počtem výpůjček:

  1. místo Milan Hvězda (423 vypůjčených knih)
  2. místo Jarmila Kavalíková
  3. místo Vlasta Horáková

Zároveň byly vyhlášeny i výsledky dlouhodobé soutěže dětských čtenářů – Čtenářské ligy, kde se absolutní vítězkou stala Kateřina Bubnová s 389 body.

Celou listinu vítězů je možné zhlédnout na slideshare.

Všem oceněným ještě jednou gratulujeme, doufáme, že nám zachováte svou přízeň a budeme se těšit na viděnou třeba při příštím ročníku této povedené akce.

ctenar roku

Jarní prázdniny v knihovně - fotogalerie

Ve čtvrtek o jarních prázdninách byl v knihovně na celé dopoledne připraven tvůrčí program na téma zvířátka. Děti čekal velmi pestrý program – nechybělo povídání, čtení, hraní i vyrábění o živočišné říši. Na závěr bylo připraveno překvapení – živý pejsek, který se během chvíle téměř celý ztratil v obležení účastníků. Domů si děti odnesly vlastnoručně vytvořené motýlky. Průběh celé akce jsme samozřejmě zdokumentovali, můžete si tak prohlédnout fotogalerii.

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021