Osobnosti regionu

Chcete vědět po kom jsou pojmenovány ulice ve vašem městě? Kdo bydlel v domě dnešního muzea nebo přispěl k rozvoji obce? Pak jste tu správně!

Naleznete zde osobnosti z oblasti hudby, kultury, historie, politiky, literatury, sportu, vědy a techniky, výtvarného umění a mnoha dalších oborů lidské činnosti a zájmu.

Medailony jednotlivých osobností přibližují jejich životní příběhy, činnosti a vazby k různým místům Pardubického kraje. Některé vazby jsou spojeny s narozením, jiné se studiem, výkonem povolání nebo jinak obecně prospěšnými aktivitami. S jejich jmény se dnes můžeme setkat v názvech ulic, významných budov, zájmových spolků i společensky- kulturních akcí.

Rádi bychom z této „databáze“ vytvořili interaktivní nástroj, jehož účelem není pouze informovat. V našem okolí žije mnoho lidí s různorodými zájmy, jen se jim nedostalo žádné publicity. Z tohoto důvodu se na vás obracíme s prosbou o pomoc tyto významné osoby odhalovat a přispět tak k jejich zviditelnění.

V roce 2015 jsme spustili zcela nové vyhledávací rozhraní pro databáze osobností a připojili jsme naše data k projektu Osobnosti regionu.

Kliknutím na tlačítko se dostanete do databáze:

Osobnosti regionu Ústí nad Orlicí a okolí

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021