Aktuální informace

Rozšiřujeme nabídku elektronických knih

Vážení čtenáři, počínaje dnešním dnem jsme pro Vás rozšířili nabídku elektronických knih. K stávající nabídce e-knih současné beletrie, kterou již máte možnost si půjčovat, jsme do našeho katalogu přidali téměř 600 titulů především starší beletrie z produkce Městské knihovny v Praze dostupných zdarma ke stažení. Úplný seznam těchto e-knih naleznete jako vždy v našem katalogu.

Nové časopisy

Vážení čtenáři, v letošním roce jsme opět rozšířili nabídku časopisů například o magazín Run nebo Stereo & Video. Všechny nově odebírané časopisy naleznete v katalogu.

Soutěž Knihomolí závody v roce 2016

Milé holky a kluci, od půlky ledna se můžete zúčastnit 2. kola soutěže KNIHOMOLÍ ZÁVODY!

Přihlásit se může každý, kdo rád čte a nebojí se změřit své čtení s ostatními závodníky. Závod startuje 18. 1. 2016.

Knihomolí závody 2016

Akademie volného času 2016 - program

Rezervace volných knih

Od pátku 17. 7. 2015 bude zpřístupněna možnost zamluvení knih, které nejsou vypůjčeny a máme je v knihovně dostupné. Odložíme Vám je a později se pro ně můžete zastavit. Stačí se přihlásit na našich stránkách, vyhledat danou knihu v katalogu a zvolit „Rezervovat / Objednat titul“ a následně „Odeslat požadavek“. Poplatek za tuto službu činí stejně jako u klasické rezervace 10 Kč.

Prázdninová předčítání a odpoledne pro děti

Jaké akce a předčítání čekají v létě v knihovně na děti? 

Knihomolí závody se blíží k cíli!

Milí závodníci, své dotazníky do soutěže Knihomolí závody odevzdávejte do pátku 5. června 2015. V násle­dujícím týdnu vyvěsíme výsledky závodu a rozdáme ceny těm nejsečtělejším mo­lům.

Nastavení hesla do čtenářského konta

Vážení čtenáři, ode dneška si sami můžete nastavit nové heslo do čtenářského konta. Stačí využít tento odkaz – http://katalog-usti.knihovna-uo.cz/…-recovery.pl – zde si na základě Vaší e-mailové adresy (případně uživatelského jména) můžete nechat zaslat odkaz na obnovení hesla do čtenářského konta.

Provozní doba knihovny od 1. 7. do 31. 8. 2015

Provozní doba Městské knihovny v době letních prázdnin bude upravena takto:

Oddělení pro dospělé: Po, St, Čt – 9 – 14 hod. Út, Pá – 9 – 18 hod. Sobota – zavřeno

Oddělení pro děti: Po – Pá – 9 – 14 hod. Sobota – zavřeno

Nová hesla k čtenářskému kontu

Vážení čtenáři, z důvodu zvyšování bezpečnosti jsme v rámci přechodu na jiný knihovní systém zároveň zrušili možnost přihlášení pomocí čísla průkazky a data narození. O nové heslo si požádejte při nejbližší návštěvě knihovny. Omlouváme se za komplikace a věříme, že vyšší bezpečnost uživatelských účtů oceníte.

Informace pro čtenáře: 1. a 2. 5. knihovna zavřena

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny, v pátek 1. a v sobotu 2. května 2015 bude knihovna zavřena. Budeme se na Vás těšit opět v pondělí. knihovna zavrena 1. a 2. kvetna

Důležité informace pro čtenáře a návštěvníky knihovny

Vážení čtenáři,

od 4. května 2015 přecházíme na nový knihovní systém Koha, a začne proto platit i nový Knihovní řád zde, který přináší některé změny. Nově se sankční poplatky – upomínky – budou účtovat ve výši 1,– Kč za půjčený titul a každý den zpožděného vrácení. Budete mít ještě nějaký čas na to, abyste si na nové podmínky zvykli. Pokud v současné době nemáte žádnou upomínku, prodloužíme Vám všechny výpůjčky do 31. května. Od 15. června již budeme účtovat upomínky v plném rozsahu. Máte-li tedy nějaké resty, je květen ideálním měsícem na jejich řešení.

Zároveň Vás chceme ubezpečit, že jediný důvod k zavedení této změny je snaha o zrychlení oběhu dokumentů a spravedlivější výpočet zpozdného. Chceme, aby se naše knihy, časopisy a audioknihy dostaly k co největšímu počtu čtenářů, k čemuž můžete přispět i Vy právě včasným vracením. Nemusíte se obávat, že tato změna nutně povede k nárůstu upomínek. Myslíme si, že opak bude pravdou. Stačí, pokud budete pravidelně navštěvovat knihovnu, číst e-maily, případně SMS a aktivně se zajímat o své výpůjčky.

Výpůjční řád můžete prostudovat zde nebo v Městské knihovně.

Doufáme, že budete nadále s našimi službami spokojeni.

PS: Původní katalog již nebude aktualizován, vyzkoušejte tedy tento .

www.knihovna-uo.cz, mail: knihovna@knihovna-uo.cz, mobil: 737 205 222

.

Změna termínu přednášky Myšlenkové mapy

Vážení čtenáři, plánovaná přednáška Myšlenkové mapy aneb Jak se nezbláznit z maturity a zvládnout všechny zkoušky je kvůli nemoci lektorky posunuta na 15. 4. 2015 15:00. Omlouváme se za způsobené potíže.

Jak u nás probíhala Noc s Andersenem?

Zajímá Vás, jak se měly Vaše děti během akce Noc s Andersenem nebo Večer s Andersenem? Podívejte se na následující videa. Fotky z akce najdete v naší fotogalerii či požádejte některého knihovníka o zaslání fotografií na e-mail.

Večer s Andersenem:

Provozní doba na dětském oddělení o velikonočních prázdninách

Upozorňujeme návštěvníky knihovny, že dětské oddělení bude o velikonočních prázdninách 2. a 3. dubna 2015 otevřeno od 9 do 17,30 hod.

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021