Aktuální informace

Putování za Betlémskou hvězdou

Milé děti,

srdečně Vás zveme 18. prosince od 16 hodin do knihovny, kde Vás čeká Putování za Betlémskou hvězdou. Je připraveno čtení vánočního příběhu a bude možné si vyrobit ozdoby a betlém. Prosíme o příspěvek 10 Kč na materiál.

Těšíme se na Vás!

Vánoční punčování

Milí čtenáři a příznivci tradičního vánočního punče a povídek s vánoční tématikou,

srdečně Vás zveme 11. prosince od 18:00 hod. na Vánoční punčování. Přijďte si poslechnout úsměvné povídky a načerpat vánoční atmosféru.

Těšíme se na Vás!

Den pro dětskou knihu

Srdečně zveme rodiče, děti a milovníky dětských knih 30. listopadu od 9 do 11 hod. do knihovny na Den pro dětskou knihu. Je připraveno předčítání, představíme Vám některé dětské knihy a budete mít možnost zakoupit si nové i antikvariátní knihy pro děti.

Těšíme se na Vás!

AVČ: Německý válečný průmysl v Ústí nad Orlicí

Srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času, a to 13. listopadu od 18 hod. Pan Josef Havel bude hovořit na téma Německý válečný průmysl v Ústí nad Orlicí.

Těšíme se na Vás!

Zapomenuté Oustí

Srdečně Vás zveme na výstavu starých a současných fotografií Zapomenuté Oustí, která se koná během listopadu a prosince 2013 v naší knihovně. Jedná se o fotografie z materiálů knihovny a soukromých archivů a rovněž i o aktuální snímky.

Těšíme se na Vás!

Práce s digitální fotografií

Srdečně Vás zveme na kurz pro veřejnost Práce s digitální fotografií, který proběhne v úterý 10. prosince od 15 hod.

Těšíme se na Vás!

Podzimní prázdniny v knihovně

Srdečně zveme všechny děti do knihovny! Během podzimních prázdnin 29. a 30. října má dětské oddělení otevřeno od 9 do 14 hod.! Po oba dva dny je vždy od 10 hod. připravena akce! Těšíme se na Vás!

Zvuková knihovna

Petra Hůlová - ZMĚNA TERMÍNU!

Vážení čtenáři,

velice se Vám omlouváme, ale došlo ke změně termínu Besedy se spisovatelkou Petrou Hůlovou. Beseda se koná ve čtvrtek 3. října v 18:00 hod. v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás!

Noviny z celého světa v naší knihovně!

Během měsíce října čtěte noviny z celého světa i v Městské knihovně Ústí nad Orlicí!

Nabízíme Vám přístup k plným textům zahraničních deníků díky databází Library PRESSDISPLAY. Tato služba poskytuje okamžitý online přístup k více než 2 100 novinovým titulům v 54 jazycích z 95 zemí světa v den jejich vydání!

Databáze je volně přístupná na počítačích v Městské knihovně Ústí nad Orlicí!

Uzavření knihovny - 28.9.2013

Vážení čtenáři, v sobotu 28. 9. 2013 bude knihovna uzavřena z důvodu státního svátku.

Podzimní tvoření s pohádkou

Srdečně zveme všechny děti ve čtvrtek 3. října od 16:00 hod. do knihovny na Podzimní tvoření s pohádkou!

Mýty a fakta o schizofrenii

Co je to schizofrenie? Mají být lidé s duševním onemocněním zavření v ústavech? Zveme Vás na vzdělávací seminář s psychologem Martinem Halířem. Seminář se uskuteční ve spolupráci s ústeckou knihovnou v rámci Týdne knihoven. Pořádá sdružení Péče o duševní zdraví.

I nemocná duše může být tvořivá

Srdečně Vás zveme na výstavu I nemocná duše může být tvořivá, která se uskuteční v prostorách knihovny od 18. září do 8. října. Slavnostní zahájení se koná 18. září od 16 hod. Výstava je součástí Týdnů pro duševní zdraví.

Těšíme se na Vás!

AVČ: Ferdinand I. Dobrotivý

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 16. října od 18:00 hod. paní doc. PhDr. Marie Macková, Ph.D. bude vyprávět na téma Ferdinand I. Dobrotivý (1793 – 1875) – císař abdikující a přesto respektovaný a milovaný.

Těšíme se na Vás!

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021