Aktuální informace

Letní provozní doba

Milí čtenáři,

během letních prázdnin v červenci a srpnu bude opět upravena provozní doba knihovny.

Přejeme příjemný čas dovolených a těšíme se na Vaši návštěvu!

Nástroje internetu - kurzy

Městská knihovna Ústí nad Orlicí pořádá školení pro veřejnost „Nástroje internetu“. Školení budou probíhat ve dnech 13. 8., 20. 8., 27. 8. 2013 vždy od 14 hodin v Městské knihovně v Ústí nad Orlicí. Na školení je potřeba se přihlásit v knihovně v oddělení dospělých čtenářů nebo na e-mail: josef.moravec@knihovna-uo.cz. Podmínkou účasti jsou základní dovednosti práce s PC.

Vyhlášení vítězů Čtenářské ligy 2013

Ve čtvrtek 13. června 2013 se na Dětském oddělení konalo vyhlášení vítězů Čtenářské ligy 2013. Paní ředitelka předala těm, kteří se umístili na 1. – 3. místě v kategorii A, B a C, diplom, sladkou odměnu a poukázku na knížku dle vlastního výběru v knihkupectví Flétna. Z oceněných se čtyři děti bohužel nezúčastnily, snad si přijdou pro odměnu dodatečně.

Prázdninové předčítání

Milé děti,

každou středu během letních prázdnin se na Vás těšíme v knihovně – od 10 hodin je připraveno Prázdninové předčítání…a něco navíc.

Program je uveden níže.

Výstava Z Jablonného na Haiti

Srdečně Vás zveme na výstavu Z Jablonného na Haiti v prostorách Městské knihovny Ústí nad Orlicí, která proběhne v červnu 2013. Tento projekt občanského sdružení Fidcon z Jablonného nad Orlicí se zabývá výstavbou studní v severozápadní oblasti Haiti. Otevřeno během provozní doby knihovny.

Vyhlášení výsledků Čtenářské ligy 2013

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na vyhlášení výsledků Čtenářské ligy 2013, které proběhne 13. června v 16:00 hod. na Dětském oddělení knihovny.

Těšíme se na Vás!

Věrozvěstové Cyril a Metoděj

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme ve středu 19. června od 18:00 hodin do knihovny na vyprávění pana Mgr. Zdeňka Hübnera Věrozvěstové Cyril a Metoděj. Tato akce je pořádána k 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje do českých zemí.

Těšíme se na Vás!

Dobrodružství Medvídka Pú

Milé děti,

přijďte do knihovny a prožijte pěkné odpoledne! 18. června od 16:00 hodin Vás čeká Dobrodružství Medvídka Pú. Vyprávění a hry s Medvídkem Pú a jeho kamarády!

Těšíme se na Vás!

AVČ: Dosud neznámé osobnosti národního obrození v našem regionu

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 12. června od 18:00 nám paní Mgr. Věra Sekotová představí Dosud neznámé osobnosti národního obrození v našem regionu.

Těšíme se na Vás!

Anička, žabičky a jejich přátelé

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na autorské čtení paní Lenky Koskové – Třískové z knihy Anička, žabičky a jejich přátelé, které se uskuteční v pátek 31. května v 16:00 hodin v naší knihovně.

Těšíme se na Vás!

Deskové hry k zapůjčení

Milí čtenáři,

nově si můžete v Dětském oddělení naší knihovny zapůjčit domů tyto deskové hry – Activity, Česko junior, Scrabble, Twister.

Přijďte do knihovny!

Rizika zadlužování seniorů

Srdečně Vás zveme do knihovny na besedu s paní Ing. Marcelou Náhlíkovou z Občanské poradny na téma Rizika zadlužování seniorů. Ve středu 22. května v 18:00 hod. v Městské knihovně Ústí nad Orlicí.

Těšíme se na Vás!

Májová chvilka poezie

Milí čtenáři,

přijďte si vybrat knihy a osvěžte svou mysl krátkými verši v májové knihovně :).

Těšíme se na Vás!

Kočičí král

Zveme všechny děti do knihovny v úterý 21. května 2013 v 15:30. Čeká Vás čtení a výtvarné tvoření na motivy knihy Kočičí král. Některou pohádku si zahrajeme!

AVČ: Počátky šlechty ve východních Čechách

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Akademie volného času. Ve středu 15. května v 18:00 hod. bude pan prof. PhDr. František Musil, CSc. vyprávět na téma Počátky šlechty ve východních Čechách.

Těšíme se na Vás!

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021