Aktuální informace

Březen měsíc čtenářů

Březen měsíc čtenářů je celostátní akce, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Také naše knihovna připravila bohatý program pro děti i dospělé.

Provozní doba dětského oddělení o jarních prázdninách

Upozornění

Výstava Svět hor z technických důvodů skončí 1. března 2017.

Rozšířena nabídka cizojazyčné literatury

Do fondu nám přibyla spousta nových cizojazyčných knih. Vybírat můžete zde: Nové knihy v cizích jazycích 

Nový časopis - Babylon

Vážení čtenáři, v oddělení pro dospělé je pro Vás od ledna 2017 nově k dispozici časopis Babylon

Upozornění

Dětské oddělení je dnes – 2. ledna – otevřeno od 9 do 14 hodin. I dnes jsou ještě prázdniny.

Provozní doba o Vánocích

Dotazník spokojenosti se službami knihovny

Vážení čtenáři, jelikož chceme naše služby ještě více přizpůsobit a přiblížit Vašim požadavkům a potřebám, obracíme se na Vás s prosbou o spolupráci vyplněním krátkého dotazníku spokojenosti se službami knihovny

Děkujeme a těšíme se na vaše podněty a připomínky.

Provozní doba dětského oddělení 26. - 27. října

Týden knihoven 2016

Městská knihovna Ústí nad Orlicí se připojuje k 20. ročníku Týdnu knihoven (3. – 9. října 2016). V rámci tohoto týdne zveme zájemce na následující akce:

  • 3.10. od 18 hod. – Beseda s Danielem Polmanem – extrémním cyklistou
  • 4.10. od 18 hod. – Vlastimil Vondruška – Oldřich z Chlumu – setkání se spisovatelem historických románů Vlastimilem Vondruškou. Akce proběhne v Malé ceně, vstupné 50 Kč. Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru, v Malé scéně a v Městské knihovně.
  • 5.10. od 18 hod. – Být šlechtičnou v Čechách 19. století – přednáška z cyklu Akademie volného času – o tom, jaké to bylo být šlechtičnou v Čechách v 19. století. Přednáší PhDr. Marie Macková
  • 6.10. od 16. hod. – Kouzelník Mařenka – čtení a tvoření pro děti do 8 let
  • 19.10. od 16 hod. – Vytváříme fotoknihu – Zveme vás na praktickou lekci, kde si ukážeme jak vytvářet a upravovat fotoknihu – nyní tak oblíbený dárek ke každé příležitosti. Samotná fotokniha zabere spoustu času, neuškodí proto ukázat si pár tipů a triků, jak na to. Projdeme si nabídku fotoknih na trhu, možnosti tvorby i ceny. Vhodné jako vánoční dárek.

VÝSTAVA: Historická detektivka (trvá do 29. 10. 2016 18:00)

Na výstavě můžete zhlédnout stručnou historii, medailonky a rozhovory s českými autory: Marií Mackovou, Ladislavem Mičkem, Janem Bauerem, Jurajem Červenákem, Vlastimilem Vondruškou, obálky světových i českých knih s historickou detektivkou.

Podzimní série záložek dorazila do knihovny

Před týdnem jste se na naší facebookové stránce mohli setkat s hlasováním o tři nejkrásnější záložky z podzimní série, které půjdou do tisku. Výherce můžete vidět na obrázku. Rychle ubývají, takže honem do knihovny. 1 ks / 2 Kč. záložky

Rekonstrukce podlahy na dětském oddělení

Vážení čtenáři, v době od 22. do 31. 8. 2016 bude na dětské oddělení pokládána nová podlaha. Knihy můžete vracet na dospělém oddělení, vypůjčit knihy si lze po dohodě na hudebním oddělení. Omlouváme se za vzniklé komplikace. 

Nový časopis - Přežít

Vážení čtenáři, v oddělení pro dospělé je pro Vás od července nově k dispozici časopis Přežít : Guns & Survival

Provozní doba knihovny od 1. 7. do 31. 8. 2016

Máme nové záložky

Od půlky května si u nás můžete pořídit naše vlastní záložky. Vybrat si můžete ze šesti druhů, kus za 2 Kč. Rychle mizí, tak hurá pro ně. Záložky

Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021