Aktuální informace

Informace pro čtenáře: 1. a 2. 5. knihovna zavřena

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny, v pátek 1. a v sobotu 2. května 2015 bude knihovna zavřena. Budeme se na Vás těšit opět v pondělí. knihovna zavrena 1. a 2. kvetna

Důležité informace pro čtenáře a návštěvníky knihovny

Vážení čtenáři,

od 4. května 2015 přecházíme na nový knihovní systém Koha, a začne proto platit i nový Knihovní řád zde, který přináší některé změny. Nově se sankční poplatky – upomínky – budou účtovat ve výši 1,– Kč za půjčený titul a každý den zpožděného vrácení. Budete mít ještě nějaký čas na to, abyste si na nové podmínky zvykli. Pokud v současné době nemáte žádnou upomínku, prodloužíme Vám všechny výpůjčky do 31. května. Od 15. června již budeme účtovat upomínky v plném rozsahu. Máte-li tedy nějaké resty, je květen ideálním měsícem na jejich řešení.

Zároveň Vás chceme ubezpečit, že jediný důvod k zavedení této změny je snaha o zrychlení oběhu dokumentů a spravedlivější výpočet zpozdného. Chceme, aby se naše knihy, časopisy a audioknihy dostaly k co největšímu počtu čtenářů, k čemuž můžete přispět i Vy právě včasným vracením. Nemusíte se obávat, že tato změna nutně povede k nárůstu upomínek. Myslíme si, že opak bude pravdou. Stačí, pokud budete pravidelně navštěvovat knihovnu, číst e-maily, případně SMS a aktivně se zajímat o své výpůjčky.

Výpůjční řád můžete prostudovat zde nebo v Městské knihovně.

Doufáme, že budete nadále s našimi službami spokojeni.

PS: Původní katalog již nebude aktualizován, vyzkoušejte tedy tento .

www.knihovna-uo.cz, mail: knihovna@knihovna-uo.cz, mobil: 737 205 222

.

Změna termínu přednášky Myšlenkové mapy

Vážení čtenáři, plánovaná přednáška Myšlenkové mapy aneb Jak se nezbláznit z maturity a zvládnout všechny zkoušky je kvůli nemoci lektorky posunuta na 15. 4. 2015 15:00. Omlouváme se za způsobené potíže.

Jak u nás probíhala Noc s Andersenem?

Zajímá Vás, jak se měly Vaše děti během akce Noc s Andersenem nebo Večer s Andersenem? Podívejte se na následující videa. Fotky z akce najdete v naší fotogalerii či požádejte některého knihovníka o zaslání fotografií na e-mail.

Večer s Andersenem:

Provozní doba na dětském oddělení o velikonočních prázdninách

Upozorňujeme návštěvníky knihovny, že dětské oddělení bude o velikonočních prázdninách 2. a 3. dubna 2015 otevřeno od 9 do 17,30 hod.

Březen - Měsíc čtenářů

V březnu se u nás můžete těšit na tyto akce. Březen měsíc čtenářů

Noc s Andersenem

Jako každý rok, i letos pořádá naše knihovna pro děti osvědčenou akci Noc s Andersenem.

Přihlášky na Noc s Andersenem (pátek 27. března) i Večer s Andersenem pro nejmenší (pátek 20. března) jsou od pondělí 23. února k vyzvednutí na dětském oddělení knihovny.

Videozáznam V. Vacka - Jak mít vztah, který vydrží

Pokud jste nestihli poutavou přednášku V. Vacka – Šťastně až do smrti? Není to jen pohádka? – Jak mít vztah, který vydrží si můžete pustit z našeho záznamu na youtube.

Nové hry v našem fondu

Vážení čtenáři, na dětském oddělení jsou Vám k dispozici k vypůjčení nové společenské hry. Jejich seznam naleznete v přehledu novinek v katalogu.

Nové hry 2015

Počítačový kurz Studenti Seniorům již potřetí

Pro naše seniory je zajištěn opravdu pestrý program. Nejen, že mohou navštěvovat zajímavé přednášky v rámci Akademie volného času, ale také se již potřetí mohou zúčastnit velmi oblíbeného počítačového kurzu. Kurzy probíhají za skvělé nálady u kávičky a chytrých strojů, kdy senioři objevují jejich taje, trápí mozkové buňky a druží se při dělání domácích úkolů.

Studenti Seniorům 1. skupina

Tento kurz trvá 8 týdnů a je do něho zapsáno 33 seniorů rozdělených do 3 skupin po 11. Lekce se konají každé pondělí v časech 12:00 – 13:30, 14:00 – 15:30 a 16:00 – 17:30. A co se senioři učí tentokrát? Kurz je tematicky zaměřen na upevnění základních pojmů a postupů při práci s počítačem. Senioři se budou učit/opakovat složky, stahování, posílání e-mailu – rozšířené funkce e-mailu, balení souborů do balíčků RAR a jejich následné vybalení, využití služeb Google – vlastní hudební seznamy na Youtube, Google dokumenty, práce s blogem (www.seniori-uo.blogspot.com). Dále se zaměříme na pochopení a rozpoznání koncovek jednotlivých souborů a na první pomoc při chybových hlášeních Windows a programů. V rámci kurzu si se seniory také zahrajeme moderní deskové hry, zkusíme si Postcrossing – tedy posílání pohledů do celého světa – a za odměnu po kurzu pojedeme na výlet. Cena kurzu byla 400 Kč. Lekcemi školí Iveta Jansová a Filip Vorlíček.

Studenti Seniorům III. – 3. skupina

Studenti Seniorům III. – 3. skupina

Jarní prázdniny v knihovně

Během jarních prázdnin od 16. do 20. února bude Dětské oddělení otevřeno od 9 do 14 hod.!

V úterý 17., ve středu 18. a ve čtvrtek 19. února je vždy od 16 hod. pro děti připraveno čtení a tvoření. Prosíme o příspěvek 10 Kč na materiál.

17. února – Za pohádkou do světa 18. února – Loutkování v knihovně 19. února – Příběh pavoučka Alfonse

Těšíme se na Vás!

Pololetní prázdniny - Dětské oddělení

Vážení čtenáři,

v pátek 30. ledna – v den pololetních prázdnin – bude Dětské oddělení otevřeno od 9** do 17:30 hod.**

Těšíme se na Vás!

Soutěž pro děti - Knihomolí závody

Milé holky a kluci, od půlky ledna pro vás připravujeme novou soutěž KNIHOMOLÍ ZÁVODY!

Přihlásit se může každý, kdo rád čte a nebojí se změřit své čtení s ostatními závodníky, a to od 19. 1. 2015.

Více informací naleznete na samostatné stránce

Knihomolí závody

Hledejte zákony přímo v katalogu

Vážení čtenáři, od dnešního dne máte možnost vyhledávat zákony (a další legislativní dokumenty) přímo v našem katalogu. Plný text zákona lze získat kliknutím na odkaz „Získat plný text“ u nalezeného záznamu. Data jsou poskytována serverem Zákony pro lidi. Příklad výsledků pro hledaný výraz trestní zákon. Ve výsledcích můžete vidět jak odpovídající knihy z našeho fondu, tak odkazy na konkrétní zákony, vyhlášky, atd.

Prodej placek

U pultu na dospělém oddělení nabízíme k prodeji několik motivů placek. Cena je 10 Kč. Kromě tradičních „čtenářských“ jsme rozšířili nabídku i o několik dalších. Dodavatelem je Badgees.cz.


Poslední aktualizace stránky: 27. 7. 2021