Program knihovny v prosinci 2023

Milí čtenáři, adventní a vánoční doba je před námi. Nechte si ji zpříjemnit naším prosincovým programem:

1. – 22. 12. Adventní hra – I knihovna chce Vánoce – Krátká stezka okolo knihovny, s otázkami a úkoly pro všechny děti, vás dovede k odkrytí vánočního tajemství naší knihovny.

4. 12. od 10 hod. Mikulášský Bookstart – Pro děti do 4 let, počet míst omezen, nutné se přihlásit ve skupině na Facebooku.

6.12. od 16 hod. Adventní pohádka s hudbou – Po pohádce si vyrobíme vánoční dekoraci. Akce je vhodná pro děti do 8 let. Předškoláci pouze s doprovodem. Prosíme o příspěvek 30 Kč na materiál.

7. 12. od 17 do 19 hod. Adventní dílna – Kurz Ježíškova asistenta – Malá škola balení dárků a kaligrafie, kterou ihned uplatníte při výrobě jmenovek na vánoční dárky. Přineste si také vlastní dárek a my vám ho pomůžeme elegantně a ekologicky zabalit. Prosíme o včasné přihlášení, počet míst omezen. Cena kurzu 50 Kč.

8. 12. od 10 hod. Vánoční gratulace – Počítačová lekce pro seniory. Vytvořte si vlastní přáníčko a potěšte jím své blízké. Na akci je nutné se přihlásit na mail iveta.sedova@knihovna-uo.cz

11. 12. od 16 hod. Vánoční hrátky s tužkou – Tematická lekce pro předškoláčky a šikovné děti od 4 let, nutné se přihlásit na mail iveta.sedova@knihovna-uo.cz

13. 12. od 18 hod. Punčování – Obnovení tradičního vánoční punčování v knihovně. K malé porci punče vám nabídneme velkou porci vánočního čtení. Svoji oblíbenou povídku můžete číst i vy.

14.12 od 15:30 hod. Čtenářský klub ZaBOOKem Junior – Bude probíhat páté setkání čtenářského klubu ZaBOOkem. Téma zatím není známé, protože se bude domlouvat individuálně ve skupině s dětmi. Jestli máte zájem být součástí klubu a jste ve věku 10–13 let, tak neváhejte a přijďte. Těšíme se na Vás!

21.12. od 15 hod. Perníčkování – Přijďte si s námi ozdobit naše domácí perníčky, u kterých si poslechneme tradiční české pohádky, jako je třeba O perníkové chaloupce. Akce je vhodná pro děti do 14 let. Prosíme o příspěvek 30 Kč na materiál.

V knihovně se něco děje

do 31. 12. 2023

Práce žáků z knihovnických lekcí a soutěže.