Program knihovny v květnu 2023

V květnu vás srdečně zveme do knihovny na tyto akce:

4. 5. od 16 hod. – O přátelství – S knížkou Jeden za všechny, všichni za jednoho Po pohádce si opět něco pěkného vytvoříme. Tak neváhejte, děti, a přijďte! Akce je vhodná pro děti do 8 let. Prosíme o příspěvek 20 Kč na materiál.

10. 5. od 16 hod.- Japonská manga – Máte rádi manga nebo se o nich chcete něco dozvědět. Přijďte k nám do knihovny. Dozvíte se, jak ji číst, jak se dělí i něco ze života autorů a autorek mangy. Můžete si přinést i svojí oblíbenou mangu a budeme si vzájemně doporučovat oblíbené knížky.

15. 5. od 10 hod. – Bookstart Mini – setkání maminek nad kávou a dětskou literaturou, na akci je nutné se přihlásit ve FB skupině nebo na mailu iveta.sedova@knihovna-uo.cz

15. 5. od 16 hod. – Bookstart Junior – setkání maminek nad kávou a dětskou literaturou, na akci je nutné se přihlásit ve FB skupině nebo na mailu iveta.sedova@knihovna-uo.cz

16. 5. od 16 hod. – Dílna moderní výšivky – Vyšívání trochu jinak, volněji, moderněji. Přijďte si s námi vytvořit obrázek na tašku, triko nebo jiný doplněk. Můžete si přinést kousky látek, zajímavý obrázek či kousek vlny. V kurzovném 100 Kč je zahrnuta i cena vyšívacího rámečku. Prosím přihlaste se nejpozději do 10.5. Bez včasného přihlášení cena 150 kč.

18. 5. v 15:30–16:30 – Čtenářský klub ZaBOOKem Junior – Bude probíhat čtvrté setkání čtenářského klubu ZaBOOkem. Téma zatím není známé, protože se bude domlouvat individuálně ve skupině s dětmi. Jestli máte zájem být součástí klubu a jste ve věku 10–13 let, tak neváhejte a přijďte. Těšíme se na Vás! Prosíme o příspěvek 20 Kč na materiál.

24. 5. od 18 hod. – Doc. PhDr. Marie Macková, PhD.: Království bez soli – přednáška z cyklu Akademie volného času

31. 5. od 15 hod. – Odpoledne deskových her – Přijďte si s námi zahrát vaše i naše oblíbené deskové hry. Akce je vhodná pro všechny milovníky deskovek ve věku od 0–99 let.

Kouzlo starých pohlednic

3. 5. – 30 .6. 2023

vernisáž středa 3. května 2023 v 17,30 hod.